Recap

    Licensed to Providence College      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/5/2013 05:43 PM
                          Wesleyan and Brown at PC - 1/5/2013                      
                       Wesleyan and Brown at Providence College                    
                               Providence, Rhode Island                            
                                        Results                                    
     
    Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
    ===============================================================================
        Team                                                 Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Brown University  'B'                                  NT    2:00.15  
         1) Pittman, Catie                  2) Borgolini, Briana              
         3) Holmes, Leigh                   4) Dillione, Kate                 
           30.79    34.24    29.25    25.87                                    
      2 Brown University  'A'                             1:59.58    2:01.18  
         1) Mulvey, Hillary                 2) Jackson, Kristin               
         3) Lamothe, Emma                   4) Tong, Reia                     
           31.79    33.96    29.28    26.15                                    
      3 Brown University  'D'                                  NT   x2:06.02  
         1) Fineman, Melissa                2) Rento, Nicole                  
         3) Daswick, Alexis                 4) Maher, Justine                 
           31.78    36.16    30.22    27.86                                    
      4 Brown University  'C'                                  NT   x2:06.14  
         1) Earley, Meghan                  2) Provenza, Nicole               
         3) Matsumoto, Gina                 4) Nolet, Megan                   
           33.50    36.03    29.19    27.42                                    
      5 Wesleyan University  'A'                               NT    2:06.74  
         1) Slevin, Angela                  2) Hirsch, Rachel                 
         3) Burzinski, Alexa                4) Anderson, Ally                 
           31.86    34.90    31.71    28.27                                    
      6 Providence College  'A'                                NT    2:07.75  
         1) O'Neill, Kelly                  2) Federiconi, Leia               
         3) Pramer, Meredith                4) Nanna, Erin                    
           32.80    35.43    31.89    27.63                                    
      7 Wesleyan University  'B'                               NT    2:12.04  
         1) Baumgartner, Elizabeth          2) Capron, Roxy                   
         3) Savarino, Alyssa                4) Havlovic, Katie                
           34.34    37.06    31.33    29.31                                    
      8 Providence College  'B'                                NT    2:14.22  
         1) James, Moira                    2) Walter, Tara                   
         3) Hall, Kelly                     4) Hall, Kim                      
           33.20    37.85    32.80    30.37                                    
      9 Wesleyan University  'C'                               NT   x2:15.45  
         1) Yao, Li Yan                     2) Cohn, Rachel                   
         3) Distler, Amanda                 4) Bollinger, Eliza               
           33.64    39.12    32.43    30.26                                    
     -- Providence College  'C'                                NT         DQ  
         1) Degnan, Katie                   2) Lamoreaux, Kelly               
         3) Mayuri, Gaby                    4) Curran, Ali                    
           36.17    17.12    19.25  1:02.49                                    
     
    Event 2  Men 200 SC Meter Medley Relay
    ===============================================================================
        Team                                                 Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Brown University  'B'                                  NT    1:48.45  
         1) Voss, Adam                      2) McVicker, Mike                 
         3) Strausser, Jeffrey              4) Diamond, Oliver                
           28.21    30.68    24.70    24.86                                    
      2 Wesleyan University  'A'                               NT    1:52.60  
         1) Huston, Nick                    2) Bazile, Jacques                
         3) Kafina, Martin                  4) Fantini, Wes                   
           30.49    30.78    27.16    24.17                                    
      3 Brown University  'C'                                  NT    1:52.98  
         1) Hunter, Paul                    2) Meyers, Chris                  
         3) Barr, Brian                     4) Luminais, Matt                 
           29.21    31.27    27.43    25.07                                    
      4 Providence College  'A'                                NT    1:53.43  
         1) Burtchell, Eric                 2) St. Pierre, Andrew             
         3) Fatigati, John                  4) Luiz, Mickey                   
           29.96    32.64    26.23    24.60                                    
      5 Providence College  'B'                                NT    1:57.65  
         1) Savage, Ken                     2) Murphy, Dan                    
         3) Lui, Connor                     4) Freda, Marc                    
           30.59    33.58    27.91    25.57                                    
      6 Wesleyan University  'B'                               NT    2:02.13  
         1) Forde, James                    2) Ho, Wesley                     
         3) Ma, Lawrence                    4) Nucci, Matthew                 
           31.50    33.58    30.19    26.86                                    
      7 Wesleyan University  'C'                               NT   x2:02.42  
         1) Madison, Russell                2) Hamlish, Noah                  
         3) Akers-Campbell, Holt            4) Rosenbloom, Jake               
           31.09    33.75    29.69    27.89                                    
     -- Brown University  'D'                                  NT         DQ  
         1) Betschart, Marcel               2) Slater, Ian                    
         3) Treil, Alexander                4) Weber, Jake                    
           28.91    32.08    27.30    24.78                                    
     -- Brown University  'A'                             1:45.94         DQ  
         1) Pascal, Alex                    2) Mercurio, Thomas               
         3) Glenn, Tommy                    4) Johnson, Mike                  
           27.00    30.38    25.02    24.05                                    
     
    Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Levy, Lauren                 Brown                     NT    9:13.57  
          32.84   34.99   35.22   35.28   35.28   34.79   34.96   34.72
          34.65   34.80   34.61   34.43   34.46   34.74   34.31   33.49
      2 Downing, Ellen               Brown                9:23.89    9:22.17  
          33.38   35.29   35.24   35.47   35.29   35.30   35.38   35.38
          35.32   35.22   35.39   35.20   35.20   35.13   35.16   34.82
      3 Colker-Eybel, Cara           Wesleyan                  NT    9:40.68  
          33.03   36.35   36.87   37.16   37.28   37.37   37.19   37.33
          36.06   35.96   36.38   36.40   36.30   36.30   36.07   34.63
      4 Cameron, Devon               PC                        NT    9:55.05  
          33.22   36.04   36.49   36.88   36.42   36.81   37.24   37.36
          37.19   37.64   38.43   38.18   38.80   38.30   38.32   37.73
      5 Colliton, Eileen             PC                        NT    9:56.91  
          33.79   36.15   37.06   37.47   37.32   37.51   37.33   37.57
          37.86   37.68   38.16   37.79   37.62   38.11   38.08   37.41
      6 Courville, Aubrey            Wesleyan                  NT   10:39.60  
          35.48   39.15   39.75   40.78   40.85   41.09   40.83   40.58
          40.44   40.76   39.81   40.53   39.94   40.38   40.43   38.80
     
    Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Zhao, Edward                 Brown                     NT    8:48.66  
          30.03   32.97   33.51   33.72   33.58   33.40   33.85   33.66
          32.95   33.72   33.84   33.36   33.42   32.80   33.14   30.71
      2 Saenger, Ryan                Brown                     NT    8:52.69  
          31.44   33.51   33.63   33.50   33.76   33.46   33.70   33.70
          34.04   34.29   33.22   33.61   33.63   33.15   33.12   30.93
      3 Burtchell, Eric              PC                        NT    9:24.33  
          31.03   33.98   34.74   34.78   34.96   35.41   35.61   35.90
          35.85   35.74   35.69   35.77   36.17   36.82   36.12   35.76
      4 Morales, Chris               PC                        NT    9:32.21  
          31.35   34.72   35.50   35.29   36.04   36.19   36.69   36.86
          36.55   36.20   35.84   36.32   37.20   36.07   36.55   34.84
      5 Saleh, Kareem                Wesleyan                  NT    9:42.26  
          32.05   34.69   35.85   36.36   36.55   36.75   36.94   37.11
          36.52   36.82   37.60   37.44   37.70   37.42   36.92   35.54
     
    Event 5  Women 200 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Matthews, Libby              Brown                     NT    2:09.41  
          31.25   32.84   32.74   32.58                                
      2 Sellinger, Elli              Brown                2:09.32    2:09.43  
          31.14   33.13   32.70   32.46                                
      3 Frith, Ashley                Brown                     NT    2:12.08  
          30.96   33.44   33.92   33.76                                
      4 Slevin, Angela               Wesleyan                  NT    2:12.29  
          31.57   33.37   33.83   33.52                                
      5 Schlich, Sam                 PC                        NT    2:12.79  
          31.57   33.83   34.38   33.01                                
      6 O'Connell, Reilly            PC                        NT    2:17.12  
          32.61   34.28   34.90   35.33                                
      7 Condon, Meghan               PC                        NT    2:21.01  
          32.91   35.75   36.66   35.69                                
      8 Hall, Kim                    PC                        NT   x2:21.21  
          32.59   36.39   36.31   35.92                                
      9 Burzinski, Alexa             Wesleyan                  NT    2:22.97  
          31.99   35.75   37.65   37.58                                
     10 Uthe, Kate                   Wesleyan                  NT    2:37.12  
          35.73   38.91   40.82   41.66                                
     11 Cervera, Alessandra          Wesleyan                  NT   x2:44.52  
          35.74   41.08   44.43   43.27                                
     
    Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Hunter, Paul                 Brown                     NT    1:58.58  
          27.23   30.43   31.46   29.46                                
      2 Tse, Justin                  PC                        NT    1:59.25  
          27.72   30.14   30.69   30.70                                
      3 Treil, Alexander             Brown                     NT    2:02.00  
          29.09   30.48   31.05   31.38                                
      4 Strausser, Jeffrey           Brown                     NT    2:03.01  
          28.71   30.99   31.25   32.06                                
      5 Diamond, Oliver              Brown                     NT   x2:04.88  
          28.54   32.78   32.39   31.17                                
      6 Arace, Jeff                  Wesleyan                  NT    2:05.33  
          29.20   31.73   32.51   31.89                                
      7 Butler, Jimmy                PC                        NT    2:06.44  
          28.69   32.03   33.21   32.51                                
      8 Hamlish, Noah                Wesleyan                  NT    2:14.03  
          30.49   34.17   34.09   35.28                                
      9 Madison, Russell             Wesleyan                  NT    2:14.70  
          29.46   32.90   35.68   36.66                                
     10 Nucci, Matthew               Wesleyan                  NT   x2:17.21  
          29.26   34.45   36.05   37.45                                
     
    Event 7  Women 50 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Lamothe, Emma                Brown                  27.32      27.78  
      2 Nolet, Megan                 Brown                  27.66      27.90  
      3 Mullany, Jill                PC                        NT      28.22  
      4 Nanna, Erin                  PC                        NT      28.66  
      5 Anderson, Ally               Wesleyan                  NT      28.68  
      6 McGinn, Ellie                Brown                     NT      28.90  
      7 Havlovic, Katie              Wesleyan                  NT      29.22  
      8 Baumgartner, Elizabeth       Wesleyan                  NT      29.92  
      9 Moynihan, Leah               PC                        NT      29.99  
     10 Curran, Ali                  PC                        NT     x30.26  
     11 Daly, Margaret               Wesleyan                  NT     x30.42  
     12 Harper, Jess                 Brown                     NT     x33.03  
     
    Event 8  Men 50 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Weber, Jake                  Brown                     NT      24.66  
      2 Johnson, Mike                Brown                  25.71      24.95  
      3 Fantini, Wes                 Wesleyan                  NT      25.24  
      4 Luminais, Matt               Brown                     NT      25.36  
      5 Luiz, Mickey                 PC                        NT      25.71  
      6 Yan, Erik                    Wesleyan                  NT      25.72  
      7 Mercurio, Thomas             Brown                     NT     x25.74  
      8 Freda, Marc                  PC                        NT      26.09  
      9 Bazile, Jacques              Wesleyan                  NT      26.27  
     10 McKeown, Zach                PC                        NT      26.57  
     11 Teri, Nick                   PC                        NT     x26.82  
     12 Rosenbloom, Jake             Wesleyan                  NT     x28.43  
     
    Event 9  Women 200 SC Meter IM
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Jackson, Kristin             Brown                2:24.00    2:24.90  
          31.72   36.70   41.38   35.10                                
      2 Mulvey, Hillary              Brown                2:26.43    2:27.65  
          31.24   37.23   45.11   34.07                                
      3 Provenza, Nicole             Brown                     NT    2:30.94  
          32.51   39.99   43.17   35.27                                
      4 Hall, Kelly                  PC                        NT    2:35.04  
          34.04   41.90   44.35   34.75                                
      5 Yao, Li Yan                  Wesleyan                  NT    2:35.32  
          34.06   39.16   45.64   36.46                                
      6 Federiconi, Leia             PC                        NT    2:37.40  
          34.24   42.39   43.54   37.23                                
      7 Cohn, Erin                   Wesleyan                  NT    2:38.80  
          34.91   43.90   42.54   37.45                                
      8 Bollinger, Eliza             Wesleyan                  NT    2:38.95  
          33.75   42.07   45.55   37.58                                
      9 Walter, Tara                 PC                        NT    2:44.30  
          36.29   44.56   44.20   39.25                                
     10 Mayuri, Gaby                 PC                        NT   x2:45.11  
          34.42   42.64   50.27   37.78                                
     11 Santaniello, Sam             Wesleyan                  NT   x2:52.88  
          35.90   44.63   50.45   41.90                                
     
    Event 10  Men 200 SC Meter IM
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Slater, Ian                  Brown                2:13.63    2:12.42  
          28.92   33.35   39.16   30.99                                
      2 McVicker, Mike               Brown                2:12.68    2:13.71  
          29.65   36.06   36.97   31.03                                
      3 Pascal, Alex                 Brown                     NT    2:14.26  
          29.08   34.50   39.48   31.20                                
      4 Fatigati, John               PC                        NT    2:14.48  
          28.30   33.48   39.50   33.20                                
      5 Meyers, Chris                Brown                     NT   x2:14.79  
          29.59   34.80   39.21   31.19                                
      6 Hepner, Billy                Wesleyan                  NT    2:20.58  
          29.81   38.65   39.50   32.62                                
      7 St. Pierre, Andrew           PC                        NT    2:28.03  
          31.85   38.46   43.24   34.48                                
     
    Event 11  Women 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Speakman, Rachel             Brown                 240.37     249.15  
      2 Black, Allie                 PC                        NP     227.25  
      3 Wenzel, Meghan               Brown                     NP     224.55  
      4 Molinelli, Amanda            Brown                 260.90     216.20  
      5 Guimond, Julia               Brown                 248.10    x213.90  
      6 Fracker, Amie                PC                        NP     204.00  
      7 Feinman, Carly               Wesleyan              194.17     171.80  
      8 Garrahan, Abby               PC                        NP     163.80  
     -- Miller, Michelle             Brown                 255.75    X205.95  
     
    Event 13  Women 100 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Matsumoto, Gina              Brown                     NT    1:04.88  
          31.29   33.59                                                
      2 Holmes, Leigh                Brown                1:05.44    1:05.40  
          31.38   34.02                                                
      3 Daswick, Alexis              Brown                     NT    1:06.65  
          30.99   35.66                                                
      4 Colker-Eybel, Cara           Wesleyan                  NT    1:08.54  
          32.77   35.77                                                
      5 Burzinski, Alexa             Wesleyan                  NT    1:09.84  
          32.55   37.29                                                
      6 Savarino, Alyssa             Wesleyan                  NT    1:10.15  
          32.46   37.69                                                
      7 Kennedy, Emily               PC                        NT    1:10.41  
          33.07   37.34                                                
      8 Pramer, Meredith             PC                        NT    1:11.12  
          33.60   37.52                                                
      9 Mayuri, Gaby                 PC                        NT    1:14.00  
          34.70   39.30                                                
     10 Hall, Kelly                  PC                        NT   x1:14.58  
          34.54   40.04                                                
     11 Courville, Aubrey            Wesleyan                  NT   x1:15.02  
          35.54   39.48                                                
     
    Event 14  Men 100 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Voss, Adam                   Brown                     NT    1:00.13  
          28.85   31.28                                                
      2 Treil, Alexander             Brown                     NT    1:00.20  
          28.17   32.03                                                
      3 Johnson, Mike                Brown                1:00.08    1:00.28  
          28.04   32.24                                                
      4 Weber, Jake                  Brown                     NT   x1:01.36  
          28.21   33.15                                                
      5 Lui, Connor                  PC                        NT    1:01.48  
          28.87   32.61                                                
      6 Brosnan, Ethan               PC                        NT    1:01.83  
          28.39   33.44                                                
      7 Kafina, Martin               Wesleyan                  NT    1:02.04  
          28.57   33.47                                                
      8 Yan, Erik                    Wesleyan                  NT    1:02.32  
          29.25   33.07                                                
      9 Morales, Chris               PC                        NT    1:02.93  
          29.79   33.14                                                
     10 Akers-Campbell, Holt         Wesleyan                  NT    1:07.65  
          31.45   36.20                                                
     11 Ma, Lawrence                 Wesleyan                  NT   x1:08.44  
          31.37   37.07                                                
     
    Event 15  Women 100 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Dillione, Kate               Brown                     NT      58.01  
          28.46   29.55                                                
      2 Tong, Reia                   Brown                     NT      58.28  
          27.99   30.29                                                
      3 Maher, Justine               Brown                     NT    1:00.39  
          28.75   31.64                                                
      4 Mullany, Jill                PC                        NT    1:02.03  
          29.78   32.25                                                
      5 Anderson, Ally               Wesleyan                  NT    1:02.56  
          30.34   32.22                                                
      6 O'Connell, Reilly            PC                        NT    1:03.79  
          31.14   32.65                                                
      7 Havlovic, Katie              Wesleyan                  NT    1:04.42  
          30.68   33.74                                                
      8 Ashenfelter, Perry           Brown                1:10.14   x1:04.88  
          31.49   33.39                                                
      9 Hall, Kim                    PC                        NT    1:06.24  
          32.38   33.86                                                
     10 Bollinger, Eliza             Wesleyan                  NT    1:06.51  
          32.19   34.32                                                
     11 Farrell, Megan               PC                        NT   x1:07.29  
          32.50   34.79                                                
     12 Cervera, Alessandra          Wesleyan                  NT   x1:14.47  
          35.05   39.42                                                
     
    Event 16  Men 100 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Zhao, Edward                 Brown                     NT      53.85  
          25.81   28.04                                                
      2 Barr, Brian                  Brown                     NT      55.09  
          26.30   28.79                                                
      3 Saenger, Ryan                Brown                     NT      55.35  
          26.62   28.73                                                
      4 Luminais, Matt               Brown                     NT     x55.76  
          27.07   28.69                                                
      5 Arace, Jeff                  Wesleyan                  NT      56.29  
          27.21   29.08                                                
      6 Butler, Jimmy                PC                        NT      57.26  
          27.70   29.56                                                
      7 Madison, Russell             Wesleyan                  NT      57.53  
          27.58   29.95                                                
      8 Freda, Marc                  PC                        NT      58.24  
          28.38   29.86                                                
      9 Teri, Nick                   PC                        NT    1:00.13  
          28.71   31.42                                                
     10 McKeown, Zach                PC                        NT   x1:04.08  
          30.81   33.27                                                
     11 Rosenbloom, Jake             Wesleyan                  NT    1:04.50  
          31.61   32.89                                                
     
    Event 17  Women 100 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Pittman, Catie               Brown                     NT    1:06.72  
          32.01   34.71                                                
      2 Slevin, Angela               Wesleyan                  NT    1:07.37  
          33.02   34.35                                                
      3 O'Neill, Kelly               PC                        NT    1:09.38  
          33.64   35.74                                                
      4 Fineman, Melissa             Brown                     NT    1:09.39  
          33.44   35.95                                                
      5 Earley, Meghan               Brown                     NT    1:10.37  
          33.89   36.48                                                
      6 James, Moira                 PC                        NT    1:11.82  
          35.17   36.65                                                
      7 Yao, Li Yan                  Wesleyan                  NT    1:13.56  
          35.23   38.33                                                
      8 Baumgartner, Elizabeth       Wesleyan                  NT    1:13.60  
          35.51   38.09                                                
      9 Distler, Amanda              Wesleyan                  NT   x1:13.93  
          36.36   37.57                                                
     10 Condon, Meghan               PC                        NT    1:14.06  
          36.29   37.77                                                
     11 Degnan, Katie                PC                        NT   x1:17.98  
          37.86   40.12                                                
     12 Tracy, Kaitlyn               Brown                     NT   x1:18.53  
          38.70   39.83                                                
     
    Event 18  Men 100 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Slater, Ian                  Brown                     NT    1:00.50  
          29.67   30.83                                                
      2 Hunter, Paul                 Brown                     NT    1:00.93  
          29.86   31.07                                                
      3 McVicker, Mike               Brown                     NT    1:02.24  
          30.26   31.98                                                
      4 Fatigati, John               PC                        NT    1:02.84  
          30.58   32.26                                                
      5 Voss, Adam                   Brown                     NT   x1:03.81  
          30.90   32.91                                                
      6 Huston, Nick                 Wesleyan                  NT    1:05.68  
          31.72   33.96                                                
      7 Savage, Ken                  PC                        NT    1:06.64  
          32.50   34.14                                                
      8 Forde, James                 Wesleyan                  NT    1:07.90  
          32.62   35.28                                                
      9 Morales, Chris               PC                        NT    1:08.38  
          33.22   35.16                                                
     
    Event 19  Women 400 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Flores, Charlene             Brown                     NT    4:33.64  
          32.88   34.92   34.48   34.57   34.31   34.87   33.88   33.73
      2 Frith, Ashley                Brown                     NT    4:36.26  
          32.82   35.44   35.28   35.32   34.93   34.57   34.32   33.58
      3 Colker-Eybel, Cara           Wesleyan                  NT    4:42.35  
          32.91   35.78   36.26   36.57   35.72   35.49   35.39   34.23
      4 Colliton, Eileen             PC                        NT    4:52.86  
          33.58   36.77   37.49   37.90   37.80   37.22   36.80   35.30
      5 Schlich, Sam                 PC                        NT    4:52.93  
          33.71   37.11   37.84   38.00   37.52   37.14   36.51   35.10
      6 Cameron, Devon               PC                        NT    4:55.02  
          34.18   37.10   37.73   38.00   37.29   36.81   36.87   37.04
      7 Daly, Margaret               Wesleyan                  NT    5:03.10  
          34.68   37.63   38.09   38.37   37.63   39.16   39.18   38.36
      8 Monanian, Nicole             PC                        NT   x5:03.28  
          35.16   38.07   38.81   38.93   38.34   38.27   38.14   37.56
      9 Courville, Aubrey            Wesleyan                  NT    5:11.50  
          35.63   38.38   39.78   39.45   39.60   39.90   39.68   39.08
     10 Uthe, Kate                   Wesleyan                  NT   x5:35.59  
          38.52   41.95   42.07   42.43   42.81   42.71   42.87   42.23
     
    Event 20  Men 400 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Pascal, Alex                 Brown                     NT    4:16.12  
          28.23   31.60   32.73   33.33   33.46   34.16   33.19   29.42
      2 Tse, Justin                  PC                        NT    4:17.98  
          29.20   32.39   33.06   33.13   33.01   33.01   33.04   31.14
      3 Glenn, Tommy                 Brown                4:11.40    4:29.88  
          30.16   33.54   34.23   34.28   34.47   34.88   34.54   33.78
      4 Burtchell, Eric              PC                        NT    4:33.23  
          30.42   33.77   34.33   34.68   34.00   35.10   35.39   35.54
      5 Hepner, Billy                Wesleyan                  NT    4:38.10  
          29.68   33.13   34.49   35.82   35.84   36.47   36.66   36.01
      6 Saleh, Kareem                Wesleyan                  NT    4:44.73  
          30.90   35.27   36.51   36.89   36.77   36.73   37.33   34.33
     
    Event 21  Women 3 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Speakman, Rachel             Brown                 245.09     227.35  
      2 Guimond, Julia               Brown                 258.45     225.10  
      3 Wenzel, Meghan               Brown                     NP     197.40  
      4 Molinelli, Amanda            Brown                 257.41    x192.45  
      5 Feinman, Carly               Wesleyan              153.07     153.65  
     
    Event 23  Women 100 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Borgolini, Briana            Brown                1:15.14    1:15.73  
          35.99   39.74                                                
      2 Hirsch, Rachel               Wesleyan                  NT    1:16.10  
          36.40   39.70                                                
      3 Capron, Roxy                 Wesleyan                  NT    1:18.29  
          37.33   40.96                                                
      4 Federiconi, Leia             PC                        NT    1:19.85  
          37.31   42.54                                                
      5 Cohn, Erin                   Wesleyan                  NT    1:20.42  
          38.00   42.42                                                
      6 Rento, Nicole                Brown                     NT    1:20.88  
          38.20   42.68                                                
      7 Williams, Kendall            Brown                     NT    1:21.34  
          38.99   42.35                                                
      8 Lamoreaux, Kelly             PC                        NT    1:21.69  
          38.17   43.52                                                
      9 Karen, Rachel                Brown                1:25.49   x1:23.48  
          39.52   43.96                                                
     10 Walter, Tara                 PC                        NT    1:23.66  
          39.11   44.55                                                
     11 Cohn, Rachel                 Wesleyan                  NT   x1:24.24  
          39.66   44.58                                                
     12 Monanian, Nicole             PC                        NT   x1:25.81  
          40.82   44.99                                                
     
    Event 24  Men 100 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Mercurio, Thomas             Brown                     NT    1:06.70  
          31.27   35.43                                                
      2 Bazile, Jacques              Wesleyan                  NT    1:09.81  
          31.97   37.84                                                
      3 Meyers, Chris                Brown                     NT    1:10.00  
          33.06   36.94                                                
      4 Huston, Nick                 Wesleyan                  NT    1:11.45  
          33.44   38.01                                                
      5 Slater, Ian                  Brown                     NT    1:11.46  
          34.09   37.37                                                
      6 Hepner, Billy                Wesleyan                  NT    1:11.99  
          32.98   39.01                                                
      7 St. Pierre, Andrew           PC                        NT    1:13.44  
          34.85   38.59                                                
      8 Murphy, Dan                  PC                        NT    1:13.61  
          34.68   38.93                                                
      9 Ho, Wesley                   Wesleyan                  NT   x1:13.84  
          34.52   39.32                                                
     10 Brosnan, Ethan               PC                        NT    1:15.54  
          35.98   39.56                                                
     11 Knapik, Peter                PC                        NT   x1:20.59  
          37.89   42.70                                                
     
    Event 25  Women 200 SC Meter Freestyle Relay
    ===============================================================================
        Team                                                 Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Brown University  'A'                             1:50.12    1:49.16  
         1) Tong, Reia                      2) Matthews, Libby                
         3) Pittman, Catie                  4) Sellinger, Elli                
           26.94    27.41    27.33    27.48                                    
      2 Brown University  'B'                                  NT    1:49.89  
         1) Dillione, Kate                  2) Nolet, Megan                   
         3) Jackson, Kristin                4) Lamothe, Emma                  
           27.30    27.49    27.84    27.26                                    
      3 Providence College  'A'                                NT    1:52.63  
         1) Mullany, Jill                   2) O'Neill, Kelly                 
         3) O'Connell, Reilly               4) Schlich, Sam                   
           28.35    28.48    28.49    27.31                                    
      4 Brown University  'C'                                  NT   x1:53.35  
         1) Daswick, Alexis                 2) Fineman, Melissa               
         3) McGinn, Ellie                   4) Maher, Justine                 
           28.87    28.24    28.63    27.61                                    
      5 Brown University  'D'                                  NT   x1:58.42  
         1) Levy, Lauren                    2) Downing, Ellen                 
         3) Flores, Charlene                4) Williams, Kendall              
           30.22    30.14    28.67    29.39                                    
      6 Providence College  'B'                                NT    2:01.13  
         1) Kennedy, Emily                  2) Pramer, Meredith               
         3) Degnan, Katie                   4) Condon, Meghan                 
           30.57    31.08    30.78    28.70                                    
      7 Providence College  'C'                                NT   x2:01.92  
         1) Lamoreaux, Kelly                2) Moynihan, Leah                 
         3) Farrell, Megan                  4) Curran, Ali                    
           31.44    30.75    29.65    30.08                                    
      8 Wesleyan University  'A'                               NT    2:01.96  
         1) Distler, Amanda                 2) Savarino, Alyssa               
         3) Hirsch, Rachel                  4) Cohn, Erin                     
           30.97    28.56    31.36    31.07                                    
      9 Wesleyan University  'B'                               NT    2:05.01  
         1) Daly, Margaret                  2) Cohn, Rachel                   
         3) Capron, Roxy                    4) Santaniello, Sam               
           30.79  1:02.44    31.78                                             
     
    Event 26  Men 200 SC Meter Freestyle Relay
    ===============================================================================
        Team                                                 Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Brown University  'A'                             1:38.14    1:36.70  
         1) Zhao, Edward                    2) Diamond, Oliver                
         3) Glenn, Tommy                    4) Johnson, Mike                  
           24.82    24.34    23.65    23.89                                    
      2 Brown University  'B'                                  NT    1:37.56  
         1) Luminais, Matt                  2) Pascal, Alex                   
         3) Strausser, Jeffrey              4) Barr, Brian                    
           25.42    24.02    23.34    24.78                                    
      3 Wesleyan University  'A'                               NT    1:39.76  
         1) Arace, Jeff                     2) Fantini, Wes                   
         3) Yan, Erik                       4) Kafina, Martin                 
           25.38    24.46    25.15    24.77                                    
      4 Providence College  'A'                                NT    1:41.36  
         1) Lui, Connor                     2) Butler, Jimmy                  
         3) Luiz, Mickey                    4) Tse, Justin                    
           25.35    25.79    25.30    24.92                                    
      5 Providence College  'B'                                NT    1:46.14  
         1) Teri, Nick                      2) Savage, Ken                    
         3) McKeown, Zach                   4) Brosnan, Ethan                 
           25.96    26.25    27.36    26.57                                    
      6 Wesleyan University  'B'                               NT    1:46.40  
         1) Nucci, Matthew                  2) Hamlish, Noah                  
         3) Ho, Wesley                      4) Forde, James                   
           27.10    26.77    25.90    26.63                                    
    

    Rotating Image