Recap

    Licensed to Providence College     HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/26/2013 04:17 PM
                         Holy Cross at Providence - 1/26/2013                      
                               Holy Cross at Providence                            
                                        Results                                    
     
    Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Providence College  'A'                                NT    2:07.27   11  
         1) O'Neill, Kelly SO               2) Federiconi, Leia SO            
         3) Pramer, Meredith SO             4) Nanna, Erin SR                 
           32.68    35.16    31.85    27.58                                    
      2 Providence College  'B'                                NT    2:11.91    4  
         1) James, Moira SO                 2) Walter, Tara SO                
         3) Kennedy, Emily SO               4) Hall, Kim JR                   
           33.22    36.54    32.14    30.01                                    
      3 Providence College  'C'                                NT   x2:12.74  
         1) Condon, Meghan JR               2) Lamoreaux, Kelly SR            
         3) Mayuri, Gaby SO                 4) Curran, Ali SR                 
           33.74    37.10    31.92    29.98                                    
      4 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    2:15.90    2  
         1) Poremba, Kelsey                 2) Livingston, Natalie            
         3) Desrosiers, Kristen             4) Schulte, Mary Kate             
           35.27    39.16    33.02    28.45                                    
      5 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    2:18.25  
         1) O'Brien, Claire                 2) Desrosiers, Katelyn            
         3) Villani, Anna                   4) Webber, Laura                  
           35.12    38.55    34.78    29.80                                    
     
    Event 2  Men 200 SC Meter Medley Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Providence College  'A'                                NT    1:52.49   11  
         1) Fatigati, John SO               2) St. Pierre, Andrew JR          
         3) Lui, Connor JR                  4) Luiz, Mickey JR                
           28.80    32.09    27.09    24.51                                    
      2 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:53.27    4  
         1) Yburan, Jan                     2) Power, Brian                   
         3) Brower, Michael                 4) Wright, Tyler                  
           29.22    31.06    28.04    24.95                                    
      3 Providence College  'B'                                NT    1:55.49    2  
         1) Savage, Ken JR                  2) Murphy, Dan SO                 
         3) Freda, Marc SR                  4) Teri, Nick FR                  
           30.29    32.33    27.99    24.88                                    
      4 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:57.25  
         1) Horigan, Thomas                 2) Swain, Jack                    
         3) Bates, Matt                     4) Vatalaro, John                 
           30.46    31.54    28.74    26.51                                    
      5 Holy Cross, College of the  'C'                        NT   x2:05.80  
         1) MacNeil, Kevin                  2) Collins, Brendan               
         3) Russo, Anthony                  4) Supple, Ned                    
           34.04    35.10    29.51    27.15                                    
     
    Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Colliton, Eileen          SR PC                        NT    9:53.24    9  
          33.67   35.98   36.73   37.08   37.25   37.45   37.48   37.43
          37.31   37.07   36.88   37.47   37.61   37.87   37.98   37.98
      2 Cameron, Devon            FR PC                        NT    9:58.46    4  
          32.75   35.90   36.95   36.98   37.05   37.38   37.52   38.31
          37.35   38.18   38.32   38.33   38.60   38.48   38.30   38.06
      3 Monanian, Nicole          SR PC                        NT   10:16.01    3  
          34.68   38.45   38.82   39.23   39.20   39.10   39.72   38.89
          37.50   37.93   38.71   39.29   39.00   39.13   38.78   37.58
      4 Villani, Anna                Holy Cross                NT   10:26.73    2  
          35.73   39.04   39.58   40.03   39.28   38.95   39.53   39.94
          39.95   39.58   39.95   39.41   38.80   38.92   39.02   39.02
      5 Quinn, Shannon               Holy Cross                NT   10:28.04    1  
          35.30   38.02   38.81   39.36   38.92   39.31   39.83   39.57
          40.08   39.67   40.01   40.12   40.28   40.02   39.78   38.96
      6 Perry, Cassandra             Holy Cross                NT   10:33.49  
          34.43   38.73   39.22   39.82   39.89   39.82   39.70   40.36
          40.35   40.76   40.35   40.82   40.02   39.99   39.98   39.25
     
    Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Tse, Justin               SO PC                        NT    9:04.64    9  
          30.06   32.55   33.30   33.84   34.04   34.37   34.10   34.18
          34.18   34.36   34.45   34.75   34.79   34.82   35.69   35.16
      2 Mullany, Dave                Holy Cross                NT    9:21.11    4  
          30.14   33.33   34.58   35.14   35.66   35.99   35.95   36.10
          36.01   36.26   35.55   35.78   35.56   35.57   35.24   34.25
      3 O'Connor, Kevin              Holy Cross                NT    9:32.98    3  
          32.38   35.02   35.44   35.93   35.65   36.03   36.25   36.50
          36.68   36.48   36.59   36.28   36.38   36.51   36.11   34.75
      4 Morales, Chris            SR PC                        NT    9:55.55    2  
          32.26   34.76   35.97   36.40   36.89   37.44   38.00   38.42
          38.30   38.51   37.60   38.35   38.54   37.79   38.29   38.03
      5 Chelmow, Ben                 Holy Cross                NT   10:19.83    1  
          32.02   35.85   37.16   38.27   39.30   39.48   39.94   40.32
          40.45   40.02   40.94   40.56   40.05   39.09   39.21   37.17
     
    Event 5  Women 200 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Schlich, Sam              SR PC                        NT    2:12.54    9  
          32.15   33.94   33.25   33.20                                
      2 Mullany, Jill             JR PC                        NT    2:13.98    4  
          31.17   34.35   33.95   34.51                                
      3 O'Connell, Reilly         FR PC                        NT    2:16.50    3  
          31.77   34.02   35.15   35.56                                
      4 Hall, Kelly               JR PC                        NT   x2:19.58  
          32.97   35.69   35.84   35.08                                
      5 Kennedy, Emily            SO PC                        NT   x2:19.78  
          32.54   35.97   36.17   35.10                                
      6 Coleman, Kristie             Holy Cross                NT    2:21.23    2  
          32.37   35.96   36.69   36.21                                
      7 Farrell, Megan            FR PC                        NT   x2:24.27  
          33.95   36.31   37.24   36.77                                
      8 Poremba, Kelsey              Holy Cross                NT    2:24.73    1  
          32.75   35.99   38.28   37.71                                
     
    Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Butler, Jimmy             SO PC                        NT    2:01.45    9  
          27.36   30.60   31.92   31.57                                
      2 Burtchell, Eric           SR PC                        NT    2:04.83    4  
          28.14   30.94   32.30   33.45                                
      3 Lyons, Brian                 Holy Cross                NT    2:08.72    3  
          29.35   32.48   33.43   33.46                                
      4 Noone, Michael               Holy Cross                NT    2:10.39    2  
          29.44   32.88   34.18   33.89                                
      5 Supple, Ned                  Holy Cross                NT    2:13.05    1  
          30.26   34.35   34.63   33.81                                
     
    Event 7  Women 100 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 O'Neill, Kelly            SO PC                        NT    1:08.78    9  
          33.01   35.77                                                
      2 James, Moira              SO PC                        NT    1:11.09    4  
          35.15   35.94                                                
      3 Condon, Meghan            JR PC                        NT    1:12.21    3  
          34.85   37.36                                                
      4 Hall, Kim                 JR PC                        NT   x1:13.22  
          36.47   36.75                                                
      5 Desrosiers, Kristen          Holy Cross                NT    1:13.47    2  
          35.75   37.72                                                
      6 O'Brien, Claire              Holy Cross                NT    1:15.03    1  
          36.35   38.68                                                
      7 Degnan, Katie             JR PC                        NT   x1:15.14  
          36.34   38.80                                                
      8 Ray, Olivia               SO PC                        NT   x1:16.72  
          37.47   39.25                                                
      9 Quinn, Shannon               Holy Cross                NT    1:21.30  
          39.61   41.69                                                
     
    Event 8  Men 100 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Fatigati, John            SO PC                        NT    1:00.93    9  
          29.56   31.37                                                
      2 Yburan, Jan                  Holy Cross                NT    1:03.71    4  
          30.63   33.08                                                
      3 Savage, Ken               JR PC                        NT    1:05.54    3  
          32.14   33.40                                                
      4 Horigan, Thomas              Holy Cross                NT    1:06.02    2  
          32.27   33.75                                                
      5 Lahr, Walker                 Holy Cross                NT    1:06.72    1  
          31.77   34.95                                                
     
    Event 9  Women 100 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Federiconi, Leia          SO PC                        NT    1:18.56    9  
          37.27   41.29                                                
      2 Walter, Tara              SO PC                        NT    1:20.84    4  
          38.74   42.10                                                
      3 Desrosiers, Katelyn          Holy Cross                NT    1:22.18    3  
          38.74   43.44                                                
      4 Lamoreaux, Kelly          SR PC                        NT    1:22.99    2  
          38.69   44.30                                                
      5 Livingston, Natalie          Holy Cross                NT    1:26.97    1  
          40.62   46.35                                                
      6 Reidy, Clare                 Holy Cross                NT    1:33.17  
          42.37   50.80                                                
     
    Event 10  Men 100 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Power, Brian                 Holy Cross                NT    1:09.15    9  
          32.32   36.83                                                
      2 Swain, Jack                  Holy Cross                NT    1:10.61    4  
          33.40   37.21                                                
      3 St. Pierre, Andrew        JR PC                        NT    1:11.03    3  
          33.55   37.48                                                
      4 Murphy, Dan               SO PC                        NT    1:11.94    2  
          33.49   38.45                                                
      5 Liddy, Tim                   Holy Cross                NT    1:14.95    1  
          35.04   39.91                                                
      6 Knapik, Peter             SO PC                        NT    1:18.85  
          36.67   42.18                                                
     
    Event 11  Women 200 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Mayuri, Gaby              SO PC                        NT    2:34.41    9  
          33.90   37.85   40.63   42.03                                
      2 Hall, Kelly               JR PC                        NT    2:37.21    4  
          34.53   39.83   41.54   41.31                                
      3 Villani, Anna                Holy Cross                NT    2:47.84    3  
          37.57   42.53   44.11   43.63                                
      4 Burns, Sloane                Holy Cross                NT    3:03.58    2  
          40.01   46.03   48.68   48.86                                
     
    Event 12  Men 200 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Morales, Chris            SR PC                        NT    2:15.40    9  
          30.89   34.30   35.34   34.87                                
      2 Wright, Tyler                Holy Cross                NT    2:15.51    4  
          30.62   34.95   36.89   33.05                                
      3 Lui, Connor               JR PC                        NT    2:23.99    3  
          32.08   36.84   37.89   37.18                                
      4 Brower, Michael              Holy Cross                NT    2:29.76    2  
          32.33   35.44   39.25   42.74                                
      5 McLaughlin, Jacob            Holy Cross                NT    2:33.02    1  
          33.31   37.93   40.20   41.58                                
     
    Event 13  Women 50 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Mullany, Jill             JR PC                        NT      28.04    9  
      2 Nanna, Erin               SR PC                        NT      28.21    4  
      3 Schlich, Sam              SR PC                        NT      28.36    3  
      4 Schulte, Mary Kate           Holy Cross                NT      29.41    2  
      5 Moynihan, Leah            FR PC                        NT     x29.59  
      6 Webber, Laura                Holy Cross                NT      30.13    1  
      7 Curran, Ali               SR PC                        NT     x30.79  
      8 Farrell, Megan            FR PC                        NT     x31.70  
      9 Reidy, Clare                 Holy Cross                NT      31.79  
     
    Event 14  Men 50 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Yburan, Jan                  Holy Cross                NT      25.06    9  
      2 Luiz, Mickey              JR PC                        NT      25.20    4  
      3 Freda, Marc               SR PC                        NT      25.87    3  
      4 Teri, Nick                FR PC                        NT      26.23    2  
      5 Olivieri, Andrew             Holy Cross                NT      26.36    1  
      6 Mckeown, Zach             JR PC                        NT     x26.55  
      7 Vatalaro, John               Holy Cross                NT      27.23  
      8 Knapik, Peter             SO PC                        NT     x28.25  
     -- Gibbons, Patrick             Holy Cross                NT     X26.69  
     -- Finnerty, Jack               Holy Cross                NT     X29.04  
     -- MacNeil, Kevin               Holy Cross                NT     X29.16  
     
    Event 15  Women 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Black, Allie              SR PC                        NP     270.45    9  
      2 Fracker, Amie             SR PC                        NP     247.27    4  
      3 Garrahan, Abby            FR PC                        NP     189.60    3  
      4 Luther, Katie                Holy Cross                NP     174.45    2  
     
    Event 16  Men 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kardian, Ben              SR PC                        NP     298.05    9  
      2 Videtti, Nick                Holy Cross            237.97     251.92    4  
      3 Higgins, Brendan             Holy Cross            146.10     186.60    3  
      4 Pellegrini, Richard          Holy Cross            106.87     150.82    2  
     
    Event 17  Women 100 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Mullany, Jill             JR PC                        NT    1:01.12    9  
          29.73   31.39                                                
      2 Schlich, Sam              SR PC                        NT    1:01.85    4  
          30.21   31.64                                                
      3 Nanna, Erin               SR PC                        NT    1:03.14    3  
          31.14   32.00                                                
      4 Coleman, Kristie             Holy Cross                NT    1:05.11    2  
          31.28   33.83                                                
      5 Webber, Laura                Holy Cross                NT    1:05.39    1  
          31.38   34.01                                                
      6 Moynihan, Leah            FR PC                        NT   x1:05.56  
          31.23   34.33                                                
      7 Schulte, Mary Kate           Holy Cross                NT    1:06.85  
          31.92   34.93                                                
      8 Farrell, Megan            FR PC                        NT   x1:08.67  
          33.13   35.54                                                
     
    Event 18  Men 100 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Tse, Justin               SO PC                        NT      55.04    9  
          26.42   28.62                                                
      2 Butler, Jimmy             SO PC                        NT      56.16    4  
          27.11   29.05                                                
      3 Freda, Marc               SR PC                        NT      57.08    3  
          27.46   29.62                                                
      4 Lyons, Brian                 Holy Cross                NT      58.16    2  
          27.78   30.38                                                
      5 Teri, Nick                FR PC                        NT     x58.36  
          28.40   29.96                                                
      6 Supple, Ned                  Holy Cross                NT      59.85    1  
          28.58   31.27                                                
      7 Noone, Michael               Holy Cross                NT      59.98  
          28.61   31.37                                                
      8 Mckeown, Zach             JR PC                        NT   x1:01.68  
          29.59   32.09                                                
     -- Terranova, Joe               Holy Cross                NT   X1:02.73  
          29.25   33.48                                                
     -- Sneirson, Alexander          Holy Cross                NT   X1:02.91  
          30.28   32.63                                                
     -- Finnerty, Jack               Holy Cross                NT   X1:04.37  
          30.43   33.94                                                
     
    Event 19  Women 200 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 O'Neill, Kelly            SO PC                        NT    2:28.11    9  
          34.10   36.99   38.08   38.94                                
      2 O'Connell, Reilly         FR PC                        NT    2:32.50    4  
          37.04   38.28   38.61   38.57                                
      3 Hall, Kim                 JR PC                        NT    2:34.20    3  
          36.80   38.67   39.61   39.12                                
      4 Condon, Meghan            JR PC                        NT   x2:35.87  
          34.82   38.73   41.26   41.06                                
      5 Desrosiers, Kristen          Holy Cross                NT    2:35.98    2  
        1:16.22   39.94   39.82                                        
      6 O'Brien, Claire              Holy Cross                NT    2:37.93    1  
          36.96   40.01   40.68   40.28                                
      7 Hall, Kelly               JR PC                        NT   x2:40.22  
          39.24   41.05   40.32   39.61                                
      8 Ray, Olivia               SO PC                        NT   x2:40.41  
          38.88   40.87   40.48   40.18                                
     
    Event 20  Men 200 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Fatigati, John            SO PC                        NT    2:11.26    9  
          30.18   32.62   34.13   34.33                                
      2 Yburan, Jan                  Holy Cross                NT    2:19.33    4  
          32.70   35.17   36.58   34.88                                
      3 Savage, Ken               JR PC                        NT    2:19.50    3  
          33.21   36.51   36.14   33.64                                
      4 Horigan, Thomas              Holy Cross                NT    2:28.04    2  
          34.69   37.87   38.37   37.11                                
      5 Bates, Matt                  Holy Cross                NT    2:28.13    1  
          34.15   36.65   38.80   38.53                                
     
    Event 21  Women 200 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Federiconi, Leia          SO PC                        NT    2:50.66    9  
          39.09   43.40   44.09   44.08                                
      2 Lamoreaux, Kelly          SR PC                        NT    2:54.28    4  
          39.48   44.41   45.73   44.66                                
      3 Walter, Tara              SO PC                        NT    2:55.65    3  
          40.29   45.26   45.34   44.76                                
      4 Desrosiers, Katelyn          Holy Cross                NT    2:56.64    2  
          39.72   44.42   45.81   46.69                                
      5 Monanian, Nicole          SR PC                        NT   x3:02.27  
          41.98   46.71   46.91   46.67                                
      6 Livingston, Natalie          Holy Cross                NT    3:07.92    1  
          42.21   47.20   49.23   49.28                                
      7 Reidy, Clare                 Holy Cross                NT    3:22.43  
          44.88   52.14   53.19   52.22                                
     -- Hall, Kelly               JR PC                        NT   X2:54.48  
          41.16   44.10   44.55   44.67                                
     
    Event 22  Men 200 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Power, Brian                 Holy Cross                NT    2:33.74    9  
          34.40   39.87   39.81   39.66                                
      2 St. Pierre, Andrew        JR PC                        NT    2:37.07    4  
          35.57   40.43   40.90   40.17                                
      3 Swain, Jack                  Holy Cross                NT    2:37.45    3  
          34.97   40.36   41.82   40.30                                
      4 Murphy, Dan               SO PC                        NT    2:41.72    2  
          35.92   41.66   42.23   41.91                                
      5 Collins, Brendan             Holy Cross                NT    2:43.37    1  
          36.99   41.61   42.79   41.98                                
     
    Event 23  Women 400 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Cameron, Devon            FR PC                        NT    4:47.11    9  
          33.24   36.29   36.59   36.26   36.57   36.25   36.26   35.65
      2 O'Connell, Reilly         FR PC                        NT    4:48.36    4  
          34.22   36.09   36.78   37.27   36.59   36.08   36.30   35.03
      3 Colliton, Eileen          SR PC                        NT    4:56.67    3  
          33.58   36.65   37.21   37.78   37.74   37.44   38.20   38.07
      4 Poremba, Kelsey              Holy Cross                NT    5:03.80    2  
          34.53   38.03   39.13   39.22   39.21   39.28   37.87   36.53
      5 Quinn, Shannon               Holy Cross                NT    5:07.83    1  
          35.08   38.25   38.88   38.94   39.29   39.26   39.27   38.86
      6 Villani, Anna                Holy Cross                NT    5:21.43  
          35.42   38.66   39.57   39.73   39.50   39.70   40.25   48.60
     
    Event 24  Men 400 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Tse, Justin               SO PC                        NT    4:23.04    9  
          30.12   32.45   33.31   33.14   33.61   33.74   33.80   32.87
      2 Mullany, Dave                Holy Cross                NT    4:29.44    4  
          30.00   32.30   34.15   34.40   34.78   34.98   34.58   34.25
      3 Burtchell, Eric           SR PC                        NT    4:34.19    3  
          30.72   34.02   34.41   34.87   35.25   35.06   35.26   34.60
      4 Lyons, Brian                 Holy Cross                NT    4:35.77    2  
          31.38   34.14   34.89   34.85   35.11   35.50   35.50   34.40
      5 O'Connor, Kevin              Holy Cross                NT    4:36.90    1  
          31.94   34.56   35.37   35.38   35.31   35.35   35.27   33.72
      6 Butler, Jimmy             SO PC                        NT    4:44.11  
        1:06.16   35.15   36.40   36.61   37.04   36.53   36.22        
     
    Event 25  Women 100 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kennedy, Emily            SO PC                        NT    1:10.49    9  
          32.36   38.13                                                
      2 Mayuri, Gaby              SO PC                        NT    1:11.67    4  
          34.05   37.62                                                
      3 James, Moira              SO PC                        NT    1:12.56    3  
          33.31   39.25                                                
      4 Pramer, Meredith          SO PC                        NT   x1:13.06  
          33.95   39.11                                                
      5 Degnan, Katie             JR PC                        NT   x1:14.19  
          34.45   39.74                                                
      6 Coleman, Kristie             Holy Cross                NT    1:15.55    2  
          35.00   40.55                                                
      7 Perry, Cassandra             Holy Cross                NT    1:15.95    1  
          35.30   40.65                                                
      8 Burns, Sloane                Holy Cross                NT    1:19.28  
          37.12   42.16                                                
     
    Event 26  Men 100 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Wright, Tyler                Holy Cross                NT    1:00.32    9  
          28.30   32.02                                                
      2 Lui, Connor               JR PC                        NT    1:02.07    4  
          29.13   32.94                                                
      3 Morales, Chris            SR PC                        NT    1:02.92    3  
          29.79   33.13                                                
      4 Brower, Michael              Holy Cross                NT    1:03.79    2  
          29.46   34.33                                                
      5 Luiz, Mickey              JR PC                        NT    1:04.64    1  
          29.56   35.08                                                
      6 Russo, Anthony               Holy Cross                NT    1:08.39  
          31.34   37.05                                                
     
    Event 27  Women 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Black, Allie              SR PC                        NP     272.25    9  
      2 Fracker, Amie             SR PC                        NP     237.00    4  
      3 Garrahan, Abby            FR PC                        NP     197.40    3  
      4 Luther, Katie                Holy Cross                NP     174.37    2  
     
    Event 28  Men 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kardian, Ben              SR PC                        NP     274.95    9  
      2 Videtti, Nick                Holy Cross            237.97     266.17    4  
      3 Higgins, Brendan             Holy Cross            146.10     174.60    3  
      4 Pellegrini, Richard          Holy Cross            106.87     167.17    2  
     
    Event 29  Women 200 SC Meter IM
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Desrosiers, Kristen          Holy Cross                NT    2:34.44    9  
          34.23   40.22   44.82   35.17                                
      2 Desrosiers, Katelyn          Holy Cross                NT    2:40.16    4  
          35.14   42.35   45.82   36.85                                
     -- Federiconi, Leia          SO PC                        NT   X2:34.24  
          33.74   41.31   42.81   36.38                                
     -- Mayuri, Gaby              SO PC                        NT   X2:43.10  
          34.25   43.22   48.64   36.99                                
     -- Walter, Tara              SO PC                        NT   X2:46.83  
          37.01   44.62   45.79   39.41                                
     -- Ray, Olivia               SO PC                        NT   X2:49.04  
          36.02   42.12   50.19   40.71                                
     
    Event 30  Men 200 SC Meter IM
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Fatigati, John            SO PC                        NT    2:15.91    9  
          28.10   33.34   39.67   34.80                                
      2 St. Pierre, Andrew        JR PC                        NT    2:21.81    4  
          31.04   37.52   41.60   31.65                                
      3 Liddy, Tim                   Holy Cross                NT    2:22.77    3  
          31.25   38.93   39.55   33.04                                
      4 Swain, Jack                  Holy Cross                NT    2:25.61    2  
          30.37   39.17   41.32   34.75                                
      5 Noone, Michael               Holy Cross                NT    2:31.16    1  
          32.09   42.41   43.67   32.99                                
     
    Event 31  Women 200 SC Meter Freestyle Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Providence College  'A'                                NT    1:55.63   11  
         1) Schlich, Sam SR                 2) Nanna, Erin SR                 
         3) Colliton, Eileen SR             4) Curran, Ali SR                 
           28.69    27.83    29.36    29.75                                    
      2 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:59.11    4  
         1) Webber, Laura                   2) Schulte, Mary Kate             
         3) Coleman, Kristie                4) Poremba, Kelsey                
           30.16    28.66    29.86    30.43                                    
      3 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    2:10.34    2  
         1) Burns, Sloane                   2) Perry, Cassandra               
         3) Quinn, Shannon                  4) O'Brien, Claire                
           34.09    32.03    33.49    30.73                                    
     -- Providence College  'B'                                NT   X1:55.40  
         1) Mullany, Jill JR                2) Degnan, Katie JR               
         3) Condon, Meghan JR               4) O'Connell, Reilly FR           
           28.09    30.23    17.44    39.64                                    
     -- Providence College  'C'                                NT   X2:03.56  
         1) Hall, Kim JR                    2) Farrell, Megan FR              
         3) Moynihan, Leah FR               4) Kennedy, Emily SO              
           30.52    31.85    32.20    28.99                                    
     
    Event 32  Men 200 SC Meter Freestyle Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Providence College  'B'                                NT    1:41.55   11  
         1) Luiz, Mickey JR                 2) Teri, Nick FR                  
         3) Butler, Jimmy SO                4) Lui, Connor JR                 
           25.64    25.72    25.48    24.71                                    
      2 Providence College  'A'                                NT    1:41.89    4  
         1) Tse, Justin SO                  2) Freda, Marc SR                 
         3) Savage, Ken JR                  4) Burtchell, Eric SR             
           25.30    25.34    26.04    25.21                                    
      3 Holy Cross, College of the  'A'                        NT    1:44.16    2  
         1) Olivieri, Andrew                2) Vatalaro, John                 
         3) Mullany, Dave                   4) Lyons, Brian                   
           25.93    26.18    26.27    25.78                                    
      4 Holy Cross, College of the  'B'                        NT    1:46.88  
         1) Gibbons, Patrick                2) Trojano, Max                   
         3) Noone, Michael                  4) Supple, Ned                    
           26.58    25.98    27.18    27.14                                    
      5 Providence College  'C'                                NT   x1:50.39  
         1) Mckeown, Zach JR                2) Knapik, Peter SO               
         3) Murphy, Dan SO                  4) Morales, Chris SR              
           26.95    28.14    28.03    27.27                                    
      6 Holy Cross, College of the  'C'                        NT   x1:52.14  
         1) Chelmow, Ben                    2) Russo, Anthony                 
         3) Sneirson, Alexander             4) Terranova, Joe                 
           28.15    29.26    27.75    26.98