Recap

    Licensed to Providence College    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/26/2012 09:19 PM
                           Bryant at Providence - 10/26/2012                       
                                 Bryant at Providence                              
                                        Results                                    
     
    Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Bryant University  'A'                                 NT    2:00.66   11  
         1) Ostrander, Casey SR             2) Dwyer, Brianne SR              
         3) Yu, Dana FR                     4) Valenzuela, Mara SO            
           29.95    34.40    28.40    27.91                                    
      2 Bryant University  'B'                                 NT    2:05.98    4  
         1) Schauer, Elizabeth FR           2) Messina, Julia FR              
         3) Buckley, Kaitlin JR             4) Chan, Kristie FR               
           32.13    34.99    31.25    27.61                                    
      3 Providence College  'A'                                NT    2:06.17    2  
         1) James, Moira SO                 2) Federiconi, Leia SO            
         3) Hall, Kelly JR                  4) Nanna, Erin SR                 
           32.49    34.67    31.18    27.83                                    
      4 Providence College  'B'                                NT    2:11.81  
         1) Hall, Kim JR                    2) Lamoreaux, Kelly SR            
         3) Pramer, Meredith SO             4) Degroff, Sam JR                
           34.93    36.37    31.71    28.80                                    
      5 Bryant University  'C'                                 NT   x2:12.45  
         1) Hanahoe, Caitlin SO             2) Hilton, Sam SO                 
         3) Unger, Katie SR                 4) Naumchevski, Stephanie SR      
           33.42    35.53    33.39    30.11                                    
      6 Providence College  'C'                                NT   x2:13.97  
         1) Condon, Meghan JR               2) Walter, Tara SO                
         3) Mayuri, Gaby SO                 4) Curran, Ali SR                 
           34.30    37.67    32.89    29.11                                    
     
    Event 2  Men 200 SC Meter Medley Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Bryant University  'A'                                 NT    1:48.47   11  
         1) Hessler, Cameron JR             2) Beck, Graham SO                
         3) Lawson, John SO                 4) Karadimas, Nicholas JR         
           28.75    29.35    26.67    23.70                                    
      2 Providence College  'A'                                NT    1:52.03    4  
         1) Savage, Kenny JR                2) St. Pierre, Andrew JR          
         3) Lui, Conner JR                  4) Luiz, Mickey JR                
           29.08    32.16    26.50    24.29                                    
      3 Bryant University  'B'                                 NT    1:54.92    2  
         1) Sinclair, Steven SR             2) Hawkes, Derek JR               
         3) Seiler, Nico SR                 4) Doran, Michael SO              
           29.61    33.31    26.99    25.01                                    
      4 Providence College  'B'                                NT    1:58.49  
         1) Morales, Chris SR               2) Murphy, Dan SO                 
         3) Freda, Marc SR                  4) McKeown, Zach JR               
           31.14    33.14    27.66    26.55                                    
     
    Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Smith, Molly              SR Bryant U                  NT    9:25.70    9  
          32.48   34.24   34.93   36.06   36.65   34.75   35.76   36.19
          36.23   36.40   35.09   36.36   34.75   34.94   36.08   34.79
      2 O'Neill, Kelly            SO Providence                NT    9:28.23    4  
          31.41   34.53   35.17   35.71   35.67   35.89   36.02   35.77
          35.74   36.02   36.14   36.35   36.23   36.23   36.21   35.14
      3 Schaefer, Jamie           FR Bryant U                  NT    9:38.93    3  
          31.93   34.77   35.50   35.58   35.94   35.84   36.39   37.28
          36.90   36.95   37.46   36.85   37.34   37.06   37.19   35.95
      4 Colliton, Eileen          SR Providence                NT    9:51.43    2  
          32.59   35.49   36.15   36.26   36.52   36.47   36.68   37.08
          37.48   37.62   37.84   38.54   38.25   37.92   38.16   38.38
      5 Carballeira, Kim          SR Bryant U             9:33.84    9:57.18    1  
          32.80   35.80   36.72   36.79   37.30   37.52   37.60   38.01
          37.78   38.48   38.09   38.28   38.15   38.22   38.13   37.51
     
    Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Beck, Graham              SO Bryant U                  NT    8:54.62    9  
          29.75   32.13   33.06   33.56   33.88   34.23   34.20   33.99
          34.15   34.09   34.34   34.20   34.46   34.43   34.05   30.10
      2 Miller-Radest, Brendan    FR Bryant U                  NT    8:56.13    4  
          30.20   32.66   33.56   33.69   33.79   33.79   33.88   34.05
          34.02   34.15   34.22   34.11   34.30   33.80   33.51   32.40
      3 Beauchemin, Robert        FR Bryant U                  NT    9:15.66    3  
          29.68   33.44   34.47   34.40   35.31   35.60   35.17   35.53
          35.36   35.46   36.01   35.33   35.92   35.72   35.15   33.11
      4 Nash, John                JR Providence                NT    9:55.43    2  
          33.84   37.07   38.54   38.39   37.89   37.20   37.76   37.71
          36.91   36.93   37.35   37.28   37.61   37.41   37.78   35.76
      5 Morales, Chris            SR Providence                NT   10:01.66    1  
          33.48   36.82   37.77   38.05   38.26   38.47   37.81   38.08
          38.04   38.16   38.01   37.83   38.17   38.01   37.81   36.89
     
    Event 5  Women 200 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Ostrander, Casey          SR Bryant U                  NT    2:09.83    9  
          30.51   33.05   33.12   33.15                                
      2 Schlich, Samantha         SR Providence                NT    2:10.37    4  
          30.75   33.70   33.54   32.38                                
      3 O'Connell, Reilly         FR Providence                NT    2:12.09    3  
          31.14   33.42   33.59   33.94                                
      4 Valenzuela, Mara          SO Bryant U                  NT    2:12.64    2  
          30.96   33.09   34.49   34.10                                
      5 Messina, Maria            FR Bryant U                  NT    2:14.34    1  
          30.88   33.91   34.77   34.78                                
      6 Hall, Kim                 JR Providence                NT    2:19.89  
          31.54   34.62   36.25   37.48                                
     -- Kennedy, Emily            SO Providence                NT   X2:19.24  
          32.14   35.31   36.13   35.66                                
     -- Unger, Katie              SR Bryant U                  NT   X2:19.28  
          32.31   35.10   36.08   35.79                                
     
    Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kosenski, Alex            SR Bryant U             2:00.54    1:57.15    9  
          26.99   29.67   29.64   30.85                                
      2 Karadimas, Nicholas       JR Bryant U             1:59.27    1:59.61    4  
          28.13   30.52   31.85   29.11                                
      3 Linder, Sam               FR Bryant U                  NT    2:00.22    3  
          27.82   30.05   30.91   31.44                                
      4 Tse, Justin               SO Providence                NT    2:01.06    2  
          28.22   30.62   31.64   30.58                                
      5 Butler, Jimmy             SO Providence                NT    2:01.56    1  
          27.56   30.82   31.87   31.31                                
     
    Event 7  Women 100 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 DeBever, Taylor           JR Bryant U                  NT    1:06.58    9  
          32.26   34.32                                                
      2 Schauer, Elizabeth        FR Bryant U                  NT    1:06.94    4  
          32.86   34.08                                                
      3 O'Neill, Kelly            SO Providence                NT    1:08.66    3  
          33.15   35.51                                                
      4 Hanahoe, Caitlin          SO Bryant U                  NT    1:10.37    2  
          34.22   36.15                                                
      5 James, Moira              SO Providence                NT    1:10.59    1  
          34.78   35.81                                                
      6 Degnan, Katie             JR Providence                NT    1:14.60  
          35.80   38.80                                                
     -- Condon, Meghan            JR Providence                NT   X1:12.89  
          35.47   37.42                                                
     -- Murphy, Kelley            FR Bryant U                  NT   X1:14.07  
          35.86   38.21                                                
     -- Ray, Olivia               SO Providence                NT   X1:17.98  
          37.75   40.23                                                
     
    Event 8  Men 100 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Hessler, Cameron          JR Bryant U                  NT    1:01.69    9  
          30.19   31.50                                                
      2 Savage, Kenny             JR Providence                NT    1:02.47    4  
          30.34   32.13                                                
      3 Lui, Conner               JR Providence                NT    1:02.65    3  
          30.65   32.00                                                
      4 Burtchell, Eric           SR Providence                NT    1:03.09    2  
          30.47   32.62                                                
      5 Sinclair, Steven          SR Bryant U             1:05.88    1:03.27    1  
          30.70   32.57                                                
      6 Lawson, John              SO Bryant U                  NT    1:03.62  
          30.72   32.90                                                
     
    Event 9  Women 100 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Messina, Julia            FR Bryant U                  NT    1:15.52    9  
          36.50   39.02                                                
      2 Federiconi, Leia          SO Providence                NT    1:17.28    4  
          36.25   41.03                                                
      3 Dwyer, Brianne            SR Bryant U             1:21.24    1:17.46    3  
          36.29   41.17                                                
      4 Morreale, Ali             SO Bryant U                  NT    1:19.43    2  
          36.69   42.74                                                
      5 Monanian, Nicole          SR Providence                NT    1:21.04    1  
          38.46   42.58                                                
      6 Lamoreaux, Kelly          SR Providence                NT    1:22.12  
          38.33   43.79                                                
     -- Leckie, Jennifer          SO Bryant U                  NT   X1:22.77  
          38.60   44.17                                                
     -- Walter, Tara              SO Providence                NT   X1:26.94  
          39.38   47.56                                                
     -- Czerny, Lexi              SO Bryant U                  NT   X1:27.66  
          41.21   46.45                                                
     -- Jones, Cassie             SO Bryant U                  NT   X1:27.97  
          41.46   46.51                                                
     
    Event 10  Men 100 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Beck, Graham              SO Bryant U                  NT    1:06.72    9  
          32.11   34.61                                                
      2 Bjornberg, Josh           FR Bryant U                  NT    1:07.10    4  
          31.35   35.75                                                
      3 St. Pierre, Andrew        JR Providence                NT    1:12.13    3  
          33.50   38.63                                                
      4 Murphy, Dan               SO Providence                NT    1:13.54    2  
          34.68   38.86                                                
      5 Brosnan, Ethan            JR Providence                NT    1:17.51    1  
          35.38   42.13                                                
      6 Hawkes, Derek             JR Bryant U                  NT    1:17.70  
          35.27   42.43                                                
     
    Event 11  Women 200 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Schaefer, Jamie           FR Bryant U                  NT    2:26.85    9  
          32.56   36.67   38.43   39.19                                
      2 Doerrman, Lauren          FR Bryant U                  NT    2:27.74    4  
          33.44   37.98   37.80   38.52                                
      3 Smith, Molly              SR Bryant U                  NT    2:32.47    3  
          34.03   38.14   39.42   40.88                                
      4 Hall, Kelly               JR Providence                NT    2:37.60    2  
          33.79   39.38   41.65   42.78                                
      5 Pramer, Meredith          SO Providence                NT    2:40.15    1  
          34.43   38.74   42.07   44.91                                
     
    Event 12  Men 200 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Neggia, Andrew            FR Bryant U                  NT    2:15.49    9  
          29.85   34.10   35.53   36.01                                
      2 Miller-Radest, Brendan    FR Bryant U                  NT    2:16.24    4  
          30.64   34.70   36.08   34.82                                
      3 Morales, Chris            SR Providence                NT    2:16.78    3  
          30.77   34.19   35.05   36.77                                
      4 Hong, Kevin               FR Bryant U                  NT    2:19.77    2  
          29.86   34.83   36.45   38.63                                
      5 Nash, John                JR Providence                NT    2:27.48    1  
          32.98   37.23   38.04   39.23                                
     
    Event 13  Women 50 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Yu, Dana                  FR Bryant U                  NT      27.95    9  
      2 Chan, Kristie             FR Bryant U                  NT      28.17    4  
      3 Buckley, Kaitlin          JR Bryant U               29.36      28.54    3  
      4 Schlich, Samantha         SR Providence                NT      28.57    2  
      5 Nanna, Erin               SR Providence                NT      28.65    1  
      6 Degroff, Sam              JR Providence                NT      30.22  
     -- Hilton, Sam               SO Bryant U                  NT     X29.82  
     -- Moynihan, Leah            FR Providence                NT     X29.83  
     -- Atherton, Ashley          SO Bryant U                  NT     X30.01  
     -- Curran, Ali               SR Providence                NT     X30.12  
     -- Naumchevski, Stephanie    SR Bryant U                  NT     X30.96  
     -- Farrell, Megan            FR Providence                NT     X30.98  
     
    Event 14  Men 50 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kosenski, Alex            SR Bryant U               24.44      24.10    9  
      2 Karadimas, Nicholas       JR Bryant U                  NT      24.38    4  
      3 Lui, Conner               JR Providence                NT      25.04    3  
      4 Luiz, Mickey              JR Providence                NT      25.28    2  
      5 Doran, Michael            SO Bryant U                  NT      25.64    1  
      6 Freda, Marc               SR Providence                NT      25.86  
     -- McKeown, Zach             JR Providence                NT     X26.85  
     -- Benz, Eric                FR Providence                NT     X27.81  
     
    Event 15  Women 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Black, Allie              SR Providence                NP     255.00    9  
      2 Fracker, Amie             SR Providence                NP     238.95    4  
      3 Garrahan, Abby            FR Providence                NP     204.22    3  
      4 Frye, Kailey              SO Bryant U                  NP     159.00    2  
      5 Tardif, Courtney          SO Bryant U                  NP     130.42    1  
     
    Event 16  Men 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kardian, Ben              SR Providence                NP     271.00    9  
      2 Makepeace, Conor          FR Bryant U                  NP     256.00    4  
      3 St. Pierre, Andrew        JR Providence                NP     143.00    3  
      4 Hughs, Sean                  Bryant U                  NP     120.00    2  
     
    Event 17  Women 100 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Ostrander, Casey          SR Bryant U               59.48      59.58    9  
          29.00   30.58                                                
      2 Yu, Dana                  FR Bryant U                  NT    1:01.29    4  
          29.61   31.68                                                
      3 Schlich, Samantha         SR Providence                NT    1:01.37    3  
          30.00   31.37                                                
      4 Hanahoe, Caitlin          SO Bryant U                  NT    1:02.98    2  
          30.91   32.07                                                
      5 Nanna, Erin               SR Providence                NT    1:03.07    1  
          31.21   31.86                                                
      6 Degroff, Sam              JR Providence                NT    1:04.87  
          31.20   33.67                                                
     -- Moynihan, Leah            FR Providence                NT   X1:05.48  
          31.94   33.54                                                
     -- Jones, Cassie             SO Bryant U                  NT   X1:06.61  
          32.11   34.50                                                
     -- Degnan, Katie             JR Providence                NT   X1:06.63  
          32.19   34.44                                                
     -- Farrell, Megan            FR Providence                NT   X1:07.92  
          33.39   34.53                                                
     -- Naumchevski, Stephanie    SR Bryant U             1:06.08   X1:07.92  
          32.74   35.18                                                
     
    Event 18  Men 100 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kosenski, Alex            SR Bryant U               53.87      52.80    9  
          25.51   27.29                                                
      2 Tse, Justin               SO Providence                NT      55.14    4  
          27.14   28.00                                                
      3 Lawson, John              SO Bryant U                  NT      55.81    3  
          26.68   29.13                                                
      4 Butler, Jimmy             SO Providence                NT      56.28    2  
          27.07   29.21                                                
      5 Luiz, Mickey              JR Providence                NT      56.43    1  
          26.81   29.62                                                
      6 Doran, Michael            SO Bryant U                  NT      58.49  
          28.25   30.24                                                
     -- Freda, Marc               SR Providence                NT     X57.64  
          27.89   29.75                                                
     -- Gargano, Jerry            SO Bryant U                  NT     X58.19  
          27.90   30.29                                                
     -- Hirshbein, Nathan         SO Bryant U                  NT     X59.15  
          27.72   31.43                                                
     -- McKeown, Zach             JR Providence                NT   X1:01.48  
          29.38   32.10                                                
     -- Benz, Eric                FR Providence                NT   X1:03.54  
          29.93   33.61                                                
     
    Event 19  Women 200 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 DeBever, Taylor           JR Bryant U                  NT    2:22.62    9  
          34.61   36.17   36.66   35.18                                
      2 Schauer, Elizabeth        FR Bryant U                  NT    2:27.25    4  
          33.49   36.28   37.87   39.61                                
      3 Valenzuela, Mara          SO Bryant U                  NT    2:29.31    3  
          35.28   37.40   38.43   38.20                                
      4 O'Neill, Kelly            SO Providence                NT    2:29.82    2  
          34.81   37.35   38.70   38.96                                
      5 Hall, Kim                 JR Providence                NT    2:32.43    1  
          36.38   38.20   38.95   38.90                                
      6 James, Moira              SO Providence                NT    2:34.49  
          36.98   38.65   39.86   39.00                                
     
    Event 20  Men 200 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Fatigati, John            SO Providence                NT    2:12.24    9  
          30.67   32.94   33.98   34.65                                
      2 Hong, Kevin               FR Bryant U                  NT    2:15.42    4  
          32.50   35.03   35.07   32.82                                
      3 Savage, Kenny             JR Providence                NT    2:15.70    3  
          31.72   34.33   35.74   33.91                                
      4 Hessler, Cameron          JR Bryant U             2:17.59    2:19.00    2  
          31.79   34.89   36.44   35.88                                
      5 Sinclair, Steven          SR Bryant U             2:18.92    2:19.38    1  
          31.69   35.27   36.19   36.23                                
      6 Morales, Chris            SR Providence                NT    2:32.92  
          36.91   37.97   39.27   38.77                                
     
    Event 21  Women 200 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Messina, Julia            FR Bryant U                  NT    2:46.46    9  
          36.73   41.40   43.80   44.53                                
      2 Morreale, Ali             SO Bryant U                  NT    2:50.14    4  
          38.58   43.30   44.05   44.21                                
      3 Dwyer, Brianne            SR Bryant U             2:48.73    2:51.56    3  
          38.32   44.56   44.29   44.39                                
      4 Federiconi, Leia          SO Providence                NT    2:52.65    2  
          38.97   43.14   45.12   45.42                                
      5 Lamoreaux, Kelly          SR Providence                NT    2:58.72    1  
          40.17   45.60   46.26   46.69                                
      6 Monanian, Nicole          SR Providence                NT    3:00.62  
          40.48   45.77   47.32   47.05                                
     -- Hilton, Sam               SO Bryant U                  NT   X2:53.94  
          38.42   44.24   45.47   45.81                                
     -- Atherton, Ashley          SO Bryant U                  NT   X2:56.04  
          38.78   44.17   45.92   47.17                                
     -- Leckie, Jennifer          SO Bryant U                  NT   X3:03.23  
          40.63   45.81   48.06   48.73                                
     
    Event 22  Men 200 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Beck, Graham              SO Bryant U                  NT    2:26.88    9  
          32.90   38.28   38.91   36.79                                
      2 Bjornberg, Josh           FR Bryant U                  NT    2:28.55    4  
          33.55   37.91   39.60   37.49                                
      3 Murphy, Dan               SO Providence                NT    2:42.43    3  
          36.16   41.12   42.85   42.30                                
      4 Hawkes, Derek             JR Bryant U                  NT    2:52.53    2  
          37.73   44.57   46.23   44.00                                
      5 Knapik, Peter             SO Providence                NT    2:54.12    1  
          39.92   44.17   46.38   43.65                                
     
    Event 23  Women 400 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Doerrman, Lauren          FR Bryant U                  NT    4:36.95    9  
          32.45   35.10   35.65   35.68   35.53   35.02   35.13   32.39
      2 Cameron, Devon            FR Providence                NT    4:37.89    4  
          32.05   35.50   35.87   35.76   34.98   34.81   35.01   33.91
      3 O'Connell, Reilly         FR Providence                NT    4:41.30    3  
          32.67   35.18   35.98   36.03   35.93   35.63   35.74   34.14
      4 Messina, Maria            FR Bryant U                  NT    4:41.39    2  
          32.17   35.39   36.05   36.10   36.24   36.00   35.76   33.68
      5 Murphy, Kelley            FR Bryant U                  NT    4:46.68    1  
          32.85   35.99   36.35   36.90   36.94   36.49   36.24   34.92
      6 Colliton, Eileen          SR Providence                NT    4:47.31  
          32.81   35.59   36.32   36.58   36.56   36.70   36.95   35.80
     
    Event 24  Men 400 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Tse, Justin               SO Providence                NT    4:16.83    9  
          30.12   32.27   33.37   33.54   33.03   32.35   31.72   30.43
      2 Linder, Sam               FR Bryant U                  NT    4:20.87    4  
          30.39   32.36   32.89   33.23   33.29   32.98   32.97   32.76
      3 Neggia, Andrew            FR Bryant U                  NT    4:24.56    3  
          29.45   32.65   33.71   33.81   33.50   33.82   33.47   34.15
      4 Burtchell, Eric           SR Providence                NT    4:33.64    2  
          30.64   33.76   34.12   35.18   34.82   35.06   35.30   34.76
      5 Butler, Jimmy             SO Providence                NT    4:36.40    1  
          30.95   34.87   35.27   35.87   35.93   35.69   34.98   32.84
      6 Heller, Trevor            JR Bryant U                  NT    4:43.83  
          30.65   33.96   34.78   35.88   36.92   37.05   37.59   37.00
     
    Event 25  Women 100 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Ostrander, Casey          SR Bryant U                  NT    1:06.92    9  
          31.15   35.77                                                
      2 Schaefer, Jamie           FR Bryant U                  NT    1:07.55    4  
          31.84   35.71                                                
      3 Pramer, Meredith          SO Providence                NT    1:10.00    3  
          32.93   37.07                                                
      4 Buckley, Kaitlin          JR Bryant U                  NT    1:10.53    2  
          32.71   37.82                                                
      5 Hall, Kelly               JR Providence                NT    1:11.01    1  
          32.78   38.23                                                
      6 James, Moira              SO Providence                NT    1:13.48  
          33.22   40.26                                                
     -- Kennedy, Emily            SO Providence                NT   X1:12.17  
          33.31   38.86                                                
     -- Mayuri, Gaby              SO Providence                NT   X1:13.71  
          34.44   39.27                                                
     -- Degnan, Katie             JR Providence                NT   X1:14.61  
          34.33   40.28                                                
     
    Event 26  Men 100 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Karadimas, Nicholas       JR Bryant U                  NT      59.57    9  
          28.14   31.43                                                
      2 Fatigati, John            SO Providence                NT      59.85    4  
          27.99   31.86                                                
      3 Lui, Conner               JR Providence                NT    1:00.83    3  
          29.09   31.74                                                
      4 Seiler, Nico              SR Bryant U                  NT    1:02.86    2  
          28.51   34.35                                                
      5 Hessler, Cameron          JR Bryant U                  NT    1:03.28    1  
          28.76   34.52                                                
      6 Benz, Eric                FR Providence                NT    1:11.88  
          32.24   39.64                                                
     -- Hirshbein, Nathan         SO Bryant U                  NT        XDQ  
          30.05   34.95                                                
     
    Event 27  Women 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Black, Allie              SR Providence                NP     247.00    9  
      2 Fracker, Amie             SR Providence                NP     226.20    4  
      3 Garrahan, Abby            FR Providence                NP     182.40    3  
      4 Frye, Kailey              SO Bryant U                  NP     165.00    2  
      5 Tardif, Courtney          SO Bryant U                  NP     150.75    1  
     
    Event 28  Men 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kardian, Ben              SR Providence                NP     284.00    9  
      2 Makepeace, Conor          FR Bryant U                  NP     248.00    4  
      3 Hughs, Sean                  Bryant U                  NP     143.00    3  
      4 St. Pierre, Andrew        JR Providence                NP     130.00    2  
     
    Event 29  Women 200 SC Meter IM
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Smith, Molly              SR Bryant U             2:29.02    2:26.99    9  
          32.89   37.94   42.49   33.67                                
      2 Doerrman, Lauren          FR Bryant U                  NT    2:30.07    4  
          32.89   39.67   43.27   34.24                                
      3 Yu, Dana                  FR Bryant U                  NT    2:31.84    3  
          31.98   39.82   44.20   35.84                                
      4 Federiconi, Leia          SO Providence                NT    2:33.82    2  
          33.70   41.36   42.88   35.88                                
      5 Hall, Kelly               JR Providence                NT    2:36.38    1  
          33.90   41.03   45.28   36.17                                
      6 Pramer, Meredith          SO Providence                NT    2:40.81  
          34.18   43.00   46.59   37.04                                
     -- Messina, Julia            FR Bryant U                  NT   X2:37.90  
          35.07   43.26   42.79   36.78                                
     
    Event 30  Men 200 SC Meter IM
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Fatigati, John            SO Providence                NT    2:11.81    9  
          28.44   33.49   38.18   31.70                                
      2 Bjornberg, Josh           FR Bryant U                  NT    2:13.46    4  
          28.44   35.45   37.94   31.63                                
      3 Lawson, John              SO Bryant U                  NT    2:20.21    3  
          29.53   35.98   43.47   31.23                                
      4 Neggia, Andrew            FR Bryant U                  NT    2:22.90    2  
          31.14   37.46   42.76   31.54                                
      5 Burtchell, Eric           SR Providence                NT    2:23.50    1  
          31.87   36.31   42.68   32.64                                
     -- Gargano, Jerry            SO Bryant U                  NT   X2:30.25  
          31.21   37.93   46.71   34.40                                
     
    Event 31  Women 400 SC Meter Freestyle Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Bryant University  'A'                                 NT    4:04.85   11  
         1) Valenzuela, Mara SO             2) DeBever, Taylor JR             
         3) Chan, Kristie FR                4) Buckley, Kaitlin JR            
           29.57  1:01.28    28.38    59.89    29.90  1:01.63    28.97  1:02.05
      2 Providence College  'A'                                NT    4:09.54    4  
         1) O'Neill, Kelly SO               2) O'Connell, Reilly FR           
         3) Nanna, Erin SR                  4) Schlich, Samantha SR           
           29.89  1:02.28    29.82  1:01.79    29.93  1:02.92    15.61  1:02.55
      3 Bryant University  'B'                                 NT    4:12.05    2  
         1) Hanahoe, Caitlin SO             2) Schauer, Elizabeth FR          
         3) Schaefer, Jamie FR              4) Messina, Maria FR              
           30.55  1:03.30    29.93  1:03.90    29.37  1:01.32    30.05  1:03.53
      4 Providence College  'C'                                NT    4:23.78  
         1) Condon, Meghan JR               2) Farrell, Megan FR              
         3) Moynihan, Leah FR               4) Kennedy, Emily SO              
           30.33  1:03.36    32.46  1:08.64    32.01  1:06.40    31.16  1:05.38
      5 Providence College  'B'                                NT   x4:25.52  
         1) Cameron, Devon FR               2) Degnan, Katie JR               
         3) Hall, Kim JR                    4) Curran, Ali SR                 
           31.25  1:05.18    32.35  1:08.21    16.21  1:06.41    31.08  1:05.72
     
    Event 32  Men 400 SC Meter Freestyle Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Bryant University  'A'                                 NT    3:42.00   11  
         1) Sinclair, Steven SR             2) Kosenski, Alex SR              
         3) Linder, Sam FR                  4) Bjornberg, Josh FR             
           27.33    56.44    27.08    57.16    26.36    55.64    24.75    52.76
      2 Providence College  'A'                                NT    3:45.25    4  
         1) Tse, Justin SO                  2) Savage, Kenny JR               
         3) Butler, Jimmy SO                4) Fatigati, John SO              
           26.67    54.68    26.68    56.72    27.02    56.34    26.74    57.51
      3 Providence College  'B'                                NT    3:50.38    2  
         1) Freda, Marc SR                  2) Burtchell, Eric SR             
         3) McKeown, Zach JR                4) Luiz, Mickey JR                
           27.71    57.42    26.46    55.79    27.48    59.36    26.53    57.81
      4 Bryant University  'B'                                 NT    3:54.56  
         1) Beauchemin, Robert FR           2) Heller, Trevor JR              
         3) Hong, Kevin FR                  4) Hirshbein, Nathan SO           
           28.37    59.52    27.93    59.92    25.70    54.86    28.40  1:00.26
    

    Rotating Image