Recap

    Licensed to Providence College     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/5/2011 09:22 PM
                               Seton Hall at Providence                            
                                        Results                                    
     
    Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Seton Hall University  'A'                             NT    2:02.10   11  
         1) Shuba, Andrea JR                2) Kolackovsky, Kerrie SO         
         3) Markwell, Kelly SO              4) Virgilio, Rose SR              
      2 Providence College  'A'                                NT    2:04.43    4  
         1) O'Neill, Kelly FR               2) Federiconi, Leia FR            
         3) Pramer, Meredith FR             4) Nanna, Erin JR                 
      3 Seton Hall University  'B'                             NT    2:08.02    2  
         1) Purvis, Marilyn SR              2) Swider, Kaley SR               
         3) O'Keefe, Brenna JR              4) Zelenky, Alie JR               
      4 Providence College  'C'                                NT    2:10.21  
         1) Havard, Jessica SO              2) Lamoreaux, Kelly JR            
         3) Kennedy, Emily FR               4) Curran, Ali JR                 
      5 Seton Hall University  'C'                             NT   x2:13.10  
         1) O'Connor, Marielle JR           2) Mostoller, Megan FR            
         3) Bonistalli, Amy SR              4) Calkins, Paige SO              
      6 Providence College  'B'                                NT   x2:13.53  
         1) Condon, Meghan SO               2) Walter, Tara FR                
         3) Mayuri, Gaby FR                 4) Degroff, Sam SO                
     
    Event 2  Men 200 SC Meter Medley Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Seton Hall University  'A'                             NT    1:50.67   11  
      2 Providence College  'B'                                NT    1:52.28    4  
         1) Fatigati, John FR               2) McColligan, Connor FR          
         3) Luiz, Mickey SO                 4) Green, Matt SR                 
      3 Providence College  'A'                                NT    1:52.87    2  
         1) Savage, Kenny SO                2) St. Pierre, Andrew SO          
         3) Casciano, Collin SR             4) Tse, Justin FR                 
      4 Seton Hall University  'B'                             NT    1:55.12  
      5 Seton Hall University  'C'                             NT   x2:00.21  
     
    Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 O'Keefe, Brenna           JR Seton Hall                NT    9:45.15    9  
      2 Rathbun, Megan            SR Seton Hall                NT    9:54.85    4  
      3 Colliton, Eileen          JR Providence                NT   10:01.54    3  
      4 Monanian, Nicole          JR Providence                NT   10:08.91    2  
      5 Winton, Carly             JR Seton Hall                NT   10:26.76    1  
      6 Zullo, Jenna              JR Providence                NT   10:27.71  
     
    Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Acheson, Austin           JR Seton Hall                NT    8:44.66    9  
      2 Keyser, Ian               JR Seton Hall                NT    9:10.95    4  
      3 Lessard, Ricky            FR Seton Hall                NT    9:30.45    3  
     
    Event 5  Women 200 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Schlich, Samantha         JR Providence                NT    2:13.38    9  
      2 Mullany, Jill             SO Providence                NT    2:13.89    4  
      3 Dwyer, Katherine          SO Seton Hall                NT    2:14.31    3  
      4 Granan, Samantha          FR Seton Hall                NT    2:16.04    2  
      5 Dougherty, Sarah          FR Seton Hall                NT    2:18.89    1  
      6 Degroff, Sam              SO Providence                NT    2:19.50  
     
    Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Gingeleskie, Peter        SR Seton Hall                NT    2:00.87    9  
      2 Tse, Justin               FR Providence                NT    2:01.33    4  
      3 Naumann, Tyler            SO Seton Hall                NT    2:01.99    3  
      4 Burtchell, Eric           JR Providence                NT    2:02.19    2  
      5 Ropson, Jon               SO Seton Hall                NT    2:02.82    1  
      6 Butler, Jimmy             FR Providence                NT    2:03.65  
     
    Event 7  Women 100 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Shuba, Andrea             JR Seton Hall                NT    1:07.39    9  
      2 O'Neill, Kelly            FR Providence                NT    1:07.89    4  
      3 Purvis, Marilyn           SR Seton Hall                NT    1:08.63    3  
      4 James, Moira              FR Providence                NT    1:10.69    2  
      5 Degnan, Katie             SO Providence                NT    1:12.06    1  
      6 Hall, Kim                 SO Providence                NT   x1:12.63  
      7 Condon, Meghan            SO Providence                NT   x1:12.79  
      8 O'Connor, Marielle        JR Seton Hall                NT    1:13.01  
      9 Havard, Jessica           SO Providence                NT   x1:14.80  
     
    Event 8  Men 100 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Benson, Matthew           SO Seton Hall                NT    1:00.38    9  
      2 Fatigati, John            FR Providence                NT    1:01.41    4  
      3 Forbes, Evan              SO Seton Hall                NT    1:03.35    3  
      4 Savage, Kenny             SO Providence                NT    1:04.39    2  
      5 Pauling, Brian            JR Seton Hall                NT    1:06.21    1  
     
    Event 9  Women 100 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kolackovsky, Kerrie       SO Seton Hall                NT    1:13.73    9  
      2 Federiconi, Leia          FR Providence                NT    1:15.31    4  
      3 Swider, Kaley             SR Seton Hall                NT    1:18.41    3  
      4 Walter, Tara              FR Providence                NT    1:19.23    2  
      5 Lee, Morgan               SO Providence                NT    1:21.31    1  
      6 Lizotte, Halley           FR Providence                NT   x1:21.47  
      7 Riley, Sarah              SR Providence                NT   x1:21.54  
      8 Mostoller, Megan          FR Seton Hall                NT    1:21.76  
      9 Lamoreaux, Kelly          JR Providence                NT   x1:22.34  
     
    Event 10  Men 100 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Logan, James              FR Seton Hall                NT    1:09.10    9  
      2 St. Pierre, Andrew        SO Providence                NT    1:09.19    4  
      3 McColligan, Connor        FR Providence                NT    1:10.44    3  
      4 Malychev, Peter           SO Seton Hall                NT    1:11.91    2  
      5 Pursley, Nathan           FR Seton Hall                NT    1:12.48    1  
      6 Murphy, Dan               FR Providence                NT    1:13.94  
      7 Sapienza, Daniel          FR Providence                NT   x1:15.75  
      8 Brosnan, Ethan            SO Providence                NT   x1:16.51  
     
    Event 11  Women 200 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Ehret, Jane               SO Seton Hall                NT    2:18.77    9  
      2 Markwell, Kelly           SO Seton Hall                NT    2:28.77    4  
      3 Pramer, Meredith          FR Providence                NT    2:35.49    3  
      4 Bonistalli, Amy           SR Seton Hall                NT    2:41.61    2  
      5 Hall, Kelly               SO Providence                NT    2:48.72    1  
      6 Kennedy, Emily            FR Providence                NT    2:50.42  
     
    Event 12  Men 200 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 O'Shaughnessy, Ryan       JR Seton Hall                NT    2:10.90    9  
      2 Black, Greg               SO Seton Hall                NT    2:12.62    4  
      3 Morales, Chris            JR Providence                NT    2:16.99    3  
      4 Delisio, Ian              SO Seton Hall                NT    2:17.44    2  
      5 Casciano, Collin          SR Providence                NT    2:20.88    1  
     -- Nash, John                SO Providence                NT         DQ  
     
    Event 13  Women 50 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Virgilio, Rose            SR Seton Hall                NT      28.06    9  
      2 Schlich, Samantha         JR Providence                NT      28.08    4  
      3 Mullany, Jill             SO Providence                NT      28.33    3  
      4 Nanna, Erin               JR Providence                NT      28.35    2  
      5 Zelenky, Alie             JR Seton Hall                NT      28.67    1  
      6 Dwyer, Katherine          SO Seton Hall                NT      29.17  
      7 Curran, Ali               JR Providence                NT     x29.74  
      8 Caliri, Caroline          SR Providence                NT     x29.91  
      9 Devine, Erica             SR Providence                NT     x30.02  
     
    Event 14  Men 50 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Lacus, Joseph             SO Seton Hall                NT      24.56    9  
      2 Holland, Matt             SR Seton Hall                NT      24.96    4  
      3 Lui, Conner               SO Providence                NT      25.22    3  
      4 Luiz, Mickey              SO Providence                NT      25.24    2  
      5 Green, Matt               SR Providence                NT      25.42    1  
      6 Freda, Marc               JR Providence                NT     x25.73  
      7 Lessard, Ricky            FR Seton Hall                NT      26.27  
      8 McKeown, Zach             SO Providence                NT     x26.35  
      9 Sapienza, Daniel          FR Providence                NT     x27.63  
     
    Event 15  Women 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Black, Allie              JR Providence                NP     258.67    9  
      2 Fracker, Amie             JR Providence                NP     246.60    4  
      3 Riley, Katie              SO Seton Hall                NP     224.62    3  
      4 Bronson, Amanda           SO Seton Hall                NP     182.32    2  
      5 Dubois, Mel               SR Providence                NP     152.55    1  
     
    Event 16  Men 1 mtr Diving
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Mitchell, Ben             FR Seton Hall                NP     287.25    9  
      2 Kardian, Ben              JR Providence                NP     284.70    4  
      3 Penny, William            SR Seton Hall                NP     195.15    3  
      4 Forbes, Evan              SO Seton Hall                NP     140.17    2  
     
    Event 17  Women 100 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Virgilio, Rose            SR Seton Hall                NT    1:00.67    9  
      2 Schlich, Samantha         JR Providence                NT    1:00.77    4  
      3 Mullany, Jill             SO Providence                NT    1:01.48    3  
      4 Nanna, Erin               JR Providence                NT    1:02.67    2  
      5 Zelenky, Alie             JR Seton Hall                NT    1:02.94    1  
      6 Dwyer, Katherine          SO Seton Hall                NT    1:03.49  
      7 Caliri, Caroline          SR Providence                NT   x1:04.67  
      8 Curran, Ali               JR Providence                NT   x1:05.47  
      9 Devine, Erica             SR Providence                NT   x1:06.44  
     
    Event 18  Men 100 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Lacus, Joseph             SO Seton Hall                NT      54.67    9  
      2 Holland, Matt             SR Seton Hall                NT      54.94    4  
      3 Lui, Conner               SO Providence                NT      55.62    3  
      4 Butler, Jimmy             FR Providence                NT      55.81    2  
      5 Tse, Justin               FR Providence                NT      55.92    1  
      6 Logan, James              FR Seton Hall                NT      56.65  
      7 Luiz, Mickey              SO Providence                NT     x56.75  
      8 Freda, Marc               JR Providence                NT     x57.47  
      9 McKeown, Zach             SO Providence                NT     x59.15  
     
    Event 19  Women 200 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Shuba, Andrea             JR Seton Hall                NT    2:23.45    9  
      2 O'Neill, Kelly            FR Providence                NT    2:25.37    4  
      3 Purvis, Marilyn           SR Seton Hall                NT    2:28.07    3  
      4 James, Moira              FR Providence                NT    2:31.52    2  
      5 Condon, Meghan            SO Providence                NT    2:34.19    1  
      6 Hall, Kim                 SO Providence                NT   x2:35.15  
      7 O'Connor, Marielle        JR Seton Hall                NT    2:35.80  
      8 Degnan, Katie             SO Providence                NT   x2:37.13  
      9 Havard, Jessica           SO Providence                NT   x2:38.05  
     10 Winton, Carly             JR Seton Hall                NT   x2:39.62  
     
    Event 20  Men 200 SC Meter Backstroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Benson, Matthew           SO Seton Hall                NT    2:10.98    9  
      2 Fatigati, John            FR Providence                NT    2:13.77    4  
      3 Forbes, Evan              SO Seton Hall                NT    2:18.01    3  
      4 Keyser, Ian               JR Seton Hall                NT    2:18.35    2  
      5 Savage, Kenny             SO Providence                NT    2:20.76    1  
     
    Event 21  Women 200 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kolackovsky, Kerrie       SO Seton Hall                NT    2:40.98    9  
      2 Swider, Kaley             SR Seton Hall                NT    2:46.33    4  
      3 Federiconi, Leia          FR Providence                NT    2:48.03    3  
      4 Granan, Samantha          FR Seton Hall                NT    2:51.75    2  
      5 Walter, Tara              FR Providence                NT    2:52.24    1  
      6 Mostoller, Megan          FR Seton Hall                NT   x2:54.38  
      7 Lee, Morgan               SO Providence                NT    2:54.67  
      8 Monanian, Nicole          JR Providence                NT   x2:58.17  
      9 Lamoreaux, Kelly          JR Providence                NT   x2:58.45  
     10 Lizotte, Halley           FR Providence                NT   x2:59.32  
     
    Event 22  Men 200 SC Meter Breaststroke
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 O'Shaughnessy, Ryan       JR Seton Hall                NT    2:29.59    9  
      2 Logan, James              FR Seton Hall                NT    2:32.93    4  
      3 St. Pierre, Andrew        SO Providence                NT    2:34.82    3  
      4 Acheson, Austin           JR Seton Hall                NT    2:37.07    2  
      5 McColligan, Connor        FR Providence                NT    2:39.27    1  
      6 Murphy, Dan               FR Providence                NT    2:47.78  
     
    Event 23  Women 400 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Kolackovsky, Kerrie       SO Seton Hall                NT    4:32.84    9  
      2 O'Keefe, Brenna           JR Seton Hall                NT    4:49.39    4  
      3 Rathbun, Megan            SR Seton Hall                NT    4:50.82    3  
      4 Colliton, Eileen          JR Providence                NT    4:53.76    2  
      5 Degroff, Sam              SO Providence                NT    4:56.69    1  
      6 Ray, Olivia               FR Providence                NT    4:57.52  
     
    Event 24  Men 400 SC Meter Freestyle
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Gingeleskie, Peter        SR Seton Hall                NT    4:18.88    9  
      2 Keyser, Ian               JR Seton Hall                NT    4:21.79    4  
      3 Naumann, Tyler            SO Seton Hall                NT    4:25.14    3  
      4 Burtchell, Eric           JR Providence                NT    4:29.58    2  
      5 Butler, Jimmy             FR Providence                NT    4:32.43    1  
      6 Nash, John                SO Providence                NT    4:44.98  
     
    Event 25  Women 100 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Ehret, Jane               SO Seton Hall                NT    1:05.44    9  
      2 Markwell, Kelly           SO Seton Hall                NT    1:07.52    4  
      3 Pramer, Meredith          FR Providence                NT    1:09.70    3  
      4 Hall, Kelly               SO Providence                NT    1:10.25    2  
      5 Dougherty, Sarah          FR Seton Hall                NT    1:10.38    1  
      6 James, Moira              FR Providence                NT    1:12.50  
      7 Kennedy, Emily            FR Providence                NT   x1:12.70  
      8 Mayuri, Gaby              FR Providence                NT   x1:13.23  
      9 Bonistalli, Amy           SR Seton Hall                NT   x1:13.58  
     
    Event 26  Men 100 SC Meter Butterfly
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Lui, Conner               SO Providence                NT    1:00.86    9  
      2 Casciano, Collin          SR Providence                NT    1:01.07    4  
      3 Morales, Chris            JR Providence                NT    1:03.70  
      4 Freda, Marc               JR Providence                NT   x1:05.18  
      5 Green, Matt               SR Providence                NT   x1:06.61  
      6 Brosnan, Ethan            SO Providence                NT   x1:08.79  
     -- O'Shaughnessy, Ryan       JR Seton Hall                NT     X59.59  
     -- Ropson, Jon               SO Seton Hall                NT   X1:01.46  
     -- Black, Greg               SO Seton Hall                NT   X1:02.57  
     -- Luiz, Mickey              SO Providence                NT   X1:03.37    3  
     
    Event 29  Women 200 SC Meter IM
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 O'Neill, Kelly            FR Providence                NT    2:31.52    9  
      2 Hall, Kelly               SO Providence                NT    2:33.91    4  
      3 Federiconi, Leia          FR Providence                NT    2:35.08    3  
     -- Ehret, Jane               SO Seton Hall                NT   X2:27.03  
     -- Purvis, Marilyn           SR Seton Hall                NT   X2:33.22  
     -- Winton, Carly             JR Seton Hall                NT   X2:50.57  
     
    Event 30  Men 200 SC Meter IM
    ===============================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Fatigati, John            FR Providence                NT    2:12.05    9  
      2 Savage, Kenny             SO Providence                NT    2:26.79    4  
      3 Morales, Chris            JR Providence                NT    2:28.32    3  
     -- Acheson, Austin           JR Seton Hall                NT   X2:13.66  
     -- Gingeleskie, Peter        SR Seton Hall                NT   X2:18.55  
     -- Delisio, Ian              SO Seton Hall                NT   X2:19.77  
     
    Event 31  Women 200 SC Meter Freestyle Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Providence College  'A'                                NT    1:53.21   11  
         1) Schlich, Samantha JR            2) Mullany, Jill SO               
         3) Degroff, Sam SO                 4) Nanna, Erin JR                 
      2 Providence College  'C'                                NT    1:58.04    4  
         1) Curran, Ali JR                  2) Lizotte, Halley FR             
         3) Riley, Sarah SR                 4) Devine, Erica SR               
      3 Providence College  'B'                                NT   x1:59.08  
         1) Hall, Kim SO                    2) Condon, Meghan SO              
         3) James, Moira FR                 4) Caliri, Caroline SR            
     -- Seton Hall University  'A'                             NT   X1:53.26  
         1) Shuba, Andrea JR                2) Zelenky, Alie JR               
         3) Ehret, Jane SO                  4) Virgilio, Rose SR              
     -- Seton Hall University  'B'                             NT   X1:58.00  
         1) Markwell, Kelly SO              2) Dwyer, Katherine SO            
         3) Swider, Kaley SR                4) Granan, Samantha FR            
     -- Seton Hall University  'C'                             NT   X2:04.67  
         1) Dougherty, Sarah FR             2) Mostoller, Megan FR            
         3) Calkins, Paige SO               4) Rathbun, Megan SR              
     
    Event 32  Men 200 SC Meter Freestyle Relay
    ===============================================================================
        School                                               Seed     Finals Points 
    ===============================================================================
      1 Providence College  'A'                                NT    1:40.16   11  
         1) Luiz, Mickey SO                 2) Lui, Conner SO                 
         3) Tse, Justin FR                  4) Burtchell, Eric JR             
      2 Providence College  'C'                                NT    1:42.70    4  
         1) McColligan, Connor FR           2) Murphy, Dan FR                 
         3) Sapienza, Daniel FR             4) McKeown, Zach SO               
      3 Providence College  'B'                                NT   x1:47.28  
         1) Green, Matt SR                  2) Butler, Jimmy FR               
         3) St. Pierre, Andrew SO           4) Freda, Marc JR                 
     -- Seton Hall University  'A'                             NT   X1:39.40  
         1) Lacus, Joseph SO                2) Logan, James FR                
         3) Black, Greg SO                  4) Benson, Matthew SO             
     -- Seton Hall University  'B'                             NT   X1:44.50  
         1) Pauling, Brian JR               2) Acheson, Austin JR             
         3) Naumann, Tyler SO               4) Gingeleskie, Peter SR          
     -- Seton Hall University  'C'                             NT   X1:45.94  
         1) Malychev, Peter SO              2) Ropson, Jon SO                 
         3) Pursley, Nathan FR              4) Lessard, Ricky FR              
    

    Rotating Image